30.05.2023 r. w Staszowie odbył się Finał Wojewódzki w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców z rocznika 2010 i młodsi. Do rywalizacji sportowej przystąpiło dwanaście szkół z naszego województwa: PSP nr 33 Kielce, PSP Nowiny, PSP Chybice, PSP Tumlin, PSP Stąporków, PSP Rytwiany, PSP nr 1 Staszów, PSP Czajków, PSP nr 1 Busko Zdrój, PSP Kazimierza Wielka, PSP Pawłów, PSP nr 2 Staszów. Program zawodów obejmował następujące konkurencje: bieg krótki – 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 600 m dla dziewcząt oraz bieg na 1000 m dla chłopców.

W klasyfikacji końcowej po pięknej walce drużyna dziewcząt z wynikiem 1023 pkt. zajęła V miejsce. Drużyna chłopców z wynikiem 765 pkt. ukończyła zawody na VI miejscu. W klasyfikacji indywidualnej z naszej szkoły najwyższe miejsca uzyskali: Bartosz Adamkiewicz z klasy VI B – IV miejsce z wynikiem 213 pkt. oraz Milena Maj z klasy V D – VIII miejsce z wynikiem 230 pkt.

Skład drużyny dziewcząt: Milena Maj kl. V D, Maja Przytuła z kl. V D, Milena Zielińska z kl. VI D Oliwia Baczewska z kl. V C, Maria Łukasik z kl. V C, Aleksandra Brocka z kl. V C, Maja Sztuk z kl. V D, Natalia Borek z kl. V C.Opiekun drużyny: pani Bernadeta Wieczorek.

Skład drużyny chłopców: Bartosz Adamkiewicz z kl. VI B, Kacper Szyszkowski z kl. VI B, Wiktor Kuraś z kl. V C, Karol Szostak z kl. V C, Wiktor Żal z kl. V C. Opiekun drużyny: pani Izabela Trela.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Bernadeta Wieczorek

Start pierwszej serii biegu na 600 m