26.04.2022 r. w Rytwianach odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców.

Do rywalizacji sportowej ze szkół podstawowych przystąpiło 187 dziewcząt oraz 186 chłopców. Już sama obecność tak licznej grupy dziewcząt i chłopców z całego województwa była dobrą motywacją dla naszych zespołów, aby powalczyć o jak najlepsze lokaty. Wszyscy uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą kondycją fizyczną. Całej reprezentacji ze staszowskiej „Dwójki” nie zabrakło woli walki i sportowego podejścia do rywalizacji. Dziewczęta z rocznika 2009 – 2010 walczyły na dystansie 800 metrów, drużynowo zajęły V miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik uzyskała Weronika Wach z klasy VII A, która zajęła IV miejsce w stawce 86 zawodniczek. Grupa starszych dziewcząt z rocznika 2007-2008 rywalizując na tym samym dystansie ukończyła zawody również na V miejscu. Zespół chłopców z rocznika 2009 - 2010 miał do pokonania 1000 m rywalizację drużynową zakończyli na miejscu VIII, natomiast chłopcy z rocznika 2007-2008 ukończyli zawody na bardzo dobrym IV miejscu. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik na dystansie 1000 m w tej grupie chłopców uzyskał Leon Pruś z klasy VII C, który ukończył bieg na V miejscu.

Organizatorzy przygotowali trasę 500 m dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2011 i młodszych. Na tym dystansie w kategorii dziewcząt na starcie stanęło 46 zawodniczek. Z naszej szkoły najlepsze dekorowane miejsca uzyskały dziewczęta: III miejsce Oliwia Baczewska z klasy IV C, IV miejsce Julia Dziarmakowska z klasy IV B oraz V miejsce Wiktoria Kobryn z klasy III C. Na tym samym dystansie w kategorii chłopców rywalizowało 52 zawodników. Z naszej szkoły najlepszy wynik - X miejsce uzyskał Wiktor Kuraś z klasy IV C.

V miejsce w Finale Wojewódzkim w kategorii dziewcząt z rocznika 2009-2010 Skład drużyny: Weronika Wach z kl. VII A, Nadia Filipowicz z kl. V C, Maja Maciejko z kl. VII B, Julia Kosik z kl. VII A, Nikola Kapral z kl. VI B, Milena Kisielewska z kl. VII B, Natalia Małyga z kl. VI A.

V miejsce w Finale Wojewódzkim w kategorii dziewcząt z rocznika 2007-2008 Skład drużyny: Dominika Bartłomiejczuk z kl. VII A, Kinga Warzecha z kl. VII D, Marika Maciejko z kl. VIII C, Natalia Linder z kl. VII A, Antonina Nowak z kl. VIII A, Oliwia Maruszewska z kl. VIII C.

VIII miejsce w Finale Wojewódzkim w kategorii chłopców z rocznika 2009-2010 Skład drużyny: Dawid Bednarczyk z kl. V B, Bartosz Binkiewicz z kl. VI A, Kacper Chrząstowski z kl. V D, Michał Drzymalski z kl. V D, Wojciech Kowalewski z kl. VII B, Maciej Królikowski z kl. VI A, Kacper Książka z kl. V A, Mikołaj Pitek z kl. VI A, Adam Krawiecki z kl.VI A.

IV miejsce w Finale Wojewódzkim w kategorii chłopców z rocznika 2007-2008 Skład drużyny: Michał Bąk z kl. VII B, Albert Kowalewski z kl. VIII C, Leon Pruś z kl. VII C, Bartosz Szyszkowski z kl. VIII A, Kacper Zalewski z kl. VII B.

W indywidualnym biegu na dystansie 500 m w kategorii dziewcząt z rocznika 2011 i młodsze naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Kobryn z kl. III C, Teresa Lubka z kl. III C, Oliwia Baczewska kl. IV C, Natalia Borek z kl. IV C, Julia Dziarmakowska kl. IV B, Lena Golonka z kl. IV D.

W indywidualnym biegu na dystansie 500 m w kategorii chłopców z rocznika 2011 i młodsi naszą szkołę reprezentowali: Franciszek Belusiak z kl. IV B, Mikołaj Krupa z kl. IV B, Bartosz Kuczemski z kl. IV B, Wiktor Kuraś z kl. IV C, Jan Nachajczuk z kl. IV B, Wiktor Żal z kl. IV C.

Opiekunami drużyn były panie: Barbara Malinowska, Agnieszka Chodyna, Izabela Trela, Bernadeta Wieczorek.

Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych lokat. Dziękujemy za wytrwałość na trasie biegu i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Autor: Bernadeta Wieczorek
Foto: Bernadeta Wieczorek, Izabela Trela