18.04.2023 r. w Rytwianach odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 26 szkół podstawowych z naszego województwa. Wszyscy uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą kondycją fizyczną. Całej reprezentacji ze staszowskiej „Dwójki” nie zabrakło woli walki. Dwa zespoły wróciły do szkoły z medalami.

Pierwsze do rywalizacji sportowej przystąpiły dziewczęta z rocznika 2010– 2011, dzielnie walczyły na dystansie 800 metrów, drużynowo ukończyły zawody na bardzo dobrym IV miejscu. Z tej grupy dziewcząt najlepszy wynik indywidualny uzyskała Hanna Pitek z klasy VI B. Wiele radości sprawiła nam grupa starszych dziewcząt z rocznika 2008-2009, która rywalizując na dystansie 800 m wywalczyła brązowe medale. Z tej drużyny najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy VIII A -Weronika Wach.

Drużyny chłopców rywalizowały na dystansie 1000 m. Zespół z rocznika 2010 – 2011 uplasował się na miejscu VI, najlepszy w tej kategorii wiekowej z naszej szkoły okazał się Bartosz Adamkiewicz z klasy VI B, który ukończył bieg na VI dekorowanym miejscu. Drużyna chłopców z rocznika 2008 – 2009 zajęła I miejsce uzyskując tytuł Mistrza Województwa. Najlepsze lokaty w tej grupie chłopców uzyskali: II miejsce Michał Bąk z klasy VIII B, oraz VI miejsce Leon Pruś z kl. VIII C.

Organizatorzy przygotowali trasę 500 m dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2012 i młodszych. Z naszej szkoły najlepsze dekorowane miejsca uzyskały dziewczęta: I miejsce Jenna Dolińska z klasy IV A, IV miejsce Wiktoria Kobryn z klasy IV C oraz VI miejsce Aleksandra Suchorowska z klasy IV A.

Uzyskane wyniki i składy drużyn:

IV miejsce w Finale Wojewódzkim w kategorii dziewcząt z rocznika 2010-2011 Skład drużyny: Hanna Pitek z kl. VI B, Milena Zielińska z kl. VI D, Hanna Bąk z kl. VI D, Julia Maciejko z kl. VI D, Oliwia Kajda z kl. VI A, Julia Dziarmakowska z kl. V B, Aleksandra Brocka z kl. V C, Natalia Skuza z kl. V C

III miejsce w Finale Wojewódzkim w kategorii dziewcząt z rocznika 2008-2009 Skład drużyny: Weronika Wach z kl. VIII A, Maja Dziarmakowska z kl. VIII A, Urszula Brocka z kl. VIII D, Amelia Cecelon z kl. VIII A, Katarzyna Golonka z kl. VIII B, Natalia Linder z kl. VIII A,Maja Maciejko z kl. VIII B, Milena Kisielewska z kl. VIII B

VI miejsce w Finale Wojewódzkim w kategorii chłopców z rocznika 2010-2011 Skład drużyny: Bartosz Adamkiewicz z kl. VI B, Dawid Bednarczyk z kl. VI B, Kacper Szyszkowski z kl. VI B, Marcel Zawada z kl. V A, Franciszek Belusiak z kl. V B, Bartosz Kuczemski z kl. V B, Wiktor Kuraś z kl. V C

I miejsce w Finale Wojewódzkim w kategorii chłopców z rocznika 2008-2009 Skład drużyny: Michał Bąk z kl. VIII B, Wojciech Kowalewski z kl. VIII B, Kacper Zalewski z kl. VIII B, Leon Pruś z kl. VIII C, Olaf Żyła z kl. VIII A, Wiktor Wydrzyński z kl. VII A

W indywidualnym biegu na dystansie 500 m w kategorii dziewcząt z rocznika 2012 i młodsze naszą szkołę reprezentowały: Jenna Dolińska kl. IV A, Aleksandra Suchorowska z kl. IV A, Wiktoria Kobryn z kl. IV C, Martyna Bandziarowska z kl. IV B.

W indywidualnym biegu na dystansie 500 m w kategorii chłopców z rocznika 2012 i młodsi naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Adamczyk z kl. IV A, Jakub Gul z kl. IV A, Ernest Plisak z kl. IV A, Patryk Widanka z kl. IV A, Szymon Słowik z kl. IV A, Leon Kielczyk z kl. IV B, Antoni Sikora z kl. IV B, Bartosz Siwonia z kl. IV B, Jakub Niekurzak z kl. IV C.

Opiekunami drużyn były panie: Małgorzata Wrona, Barbara Malinowska, Izabela Trela, Bernadeta Wieczorek

Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych lokat. Dziękujemy za wytrwałość na trasie biegu i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Bernadeta Wieczorek

Drużyna chłopców na podium