Finał Wojewódzki w Indywidualnych Zawodach w Lekkiej Atletyce uczniów z rocznika 2007-2008

09 - 10 czerwca 2022 r. w Staszowie odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Zawodach w Lekkiej Atletyce uczniów z rocznika 2007-2008. Naszą szkołę reprezentowało 12 dziewcząt i 7 chłopców. W pierwszym dniu zawodów Wicemistrzem Województwa na dystansie 1000 m została Urszula Brocka. W konkurencji pchnięcia kulą Natalia Chamerska oraz Oskar Tomasik wywalczyli brązowe medale. Do ścisłego finału w biegu na 100 m zakwalifikowała się Matylda Baradziej, która ukończyła rywalizację na bardzo dobrym IV miejscu. W tej samej konkurencji Antonina Nowak zajęła VII miejsce. V miejsce w skoku wzwyż wywalczyła Marika Maciejko, a na VI pozycji uplasowała się Natalia Linder. W kategorii chłopców w skoku wzwyż IX miejsce zajął Igor Kania. Sztafeta 4x100 m dziewcząt w składzie: Zuzanna Kardaś, Antonina Nowak, Katarzyna Golonka, Matylda Baradziej mogła cieszyć się ze srebrnych medali. Sztafeta 4x100 m chłopców w składzie: Michał Bąk, Bartosz Brocki, Kacper Zalewski, Albert Kowalewski zajęła V miejsce. Opiekunami podczas pierwszego dnia zawodów była pani Małgorzata Wrona, pani Agnieszka Chodyna, pani Barbara Malinowska oraz pani Bernadeta Wieczorek.

W drugim dniu zawodów nasi uczniowie spisali się wyśmienicie zdobywając komplet medali. Tą bardzo dobrą passę rozpoczęły dziewczęta w konkurencji skoku w dal. Antonina Nowak, wywalczyła złoty medal uzyskując tytuł Mistrza Województwa, IV miejsce zajęła Kornelia Gazdecka, a na V miejscu ukończyła zawody Sylwia Karaś. W tej samej konkurencji Michał Bąk wywalczył srebrny medal uzyskując tytuł Wicemistrza Województwa. Kacper Zalewski zajął VIII miejsce, a Bartosz Brocki miejsce X. Kinga Warzecha, która startowała na dystansie 600 m zajęła III miejsce i mogła cieszyć się z brązowego medalu. Na dystansie 300 m najszybszą naszą uczennicą okazała się Matylda Baradziej, która z nowym rekordem życiowym zajęła IV miejsce. Na tym samym dystansie Marika Maciejko uplasowała się na miejscu VI, a Katarzyna Golonka ukończyła zawody na VIII miejscu. W biegu na 300 m najlepszy wynik wśród naszych reprezentantów uzyskał Kacper Zalewski, który ukończył zawody na miejscu VII, miejsce X zajął Bartosz Brocki. Opiekunami podczas drugiego dnia zawodów była pani Małgorzata Wrona oraz pani Bernadeta Wieczorek.

Naszą szkołę w poszczególnych konkurencjach reprezentowali:

I dzień zawodów:

100 m dziewcząt: Matylda Baradziej z kl. VII C, Antonina Nowak z kl. VIII A, Sylwia Karaś z kl. VIII A, Katarzyna Golonka z kl. VII B

100 m chłopców: Michał Bąk z kl. VII B, Szymon Skład z kl. VIII C, Kacper Zalewski z kl. VII B, Bartosz Brocki z kl. VIII D

1000 m dziewcząt: Urszula Brocka z kl. VII D

skok wzwyż dziewcząt: Marika Maciejko z kl. VIII C, Natalia Linder z kl. VII A

skok wzwyż chłopców: Igor Kania z kl. VII C

pchnięcie kulą dziewcząt: Natalia Chamerska z kl. VII C, Aleksandra Dul z kl. VII C

pchnięcie kulą chłopców: Oskar Tomasik z kl. VIII A

sztafeta 4x100 m dziewcząt: Zuzanna Kardaś z kl. VII B, Antonina Nowak z kl. VIII A, Katarzyna Golonka z kl. VII B, Matylda Baradziej z kl. VII C

Sztafeta 4x100m chłopców: Michał Bąk z kl. VII B, Bartosz Brocki z kl. VIII D, Kacper Zalewski z kl. VII B, Albert Kowalewski z kl. VIII C

II dzień zawodów:

skok w dal dziewcząt: Antonina Nowak z kl. VIII A, Kornelia Gazdecka z kl. VIII B, Sylwia Karaś z kl. VIII A

skok w dal chłopców: Michał Bąk z kl. VII B, Kacper Zalewski z kl. VII B, Bartosz Brocki z kl. VIII D

600 m dziewcząt: Kinga Warzecha z kl. VII D

300 m dziewcząt: Matylda Baradziej z kl. VII C, Katarzyna Golonka z kl. VII B, Marika Maciejko z kl. VIII C

300 m chłopców: Bartosz Brocki z kl. VIII D, Kacper Zalewski z kl. VII B

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.