Finał Wojewódzki w Indywidualnych Zawodach w Lekkiej Atletyce uczniów z rocznika 2008-2009

W dniach 06 - 07 czerwca 2023 r. w Staszowie odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Zawodach w Lekkiej Atletyce uczniów z rocznika 2008-2009. Naszą szkołę reprezentowało 14 dziewcząt i 11 chłopców. Po raz kolejny uczniowie ze staszowskiej „Dwójki” spisali się na medal. W pierwszym dniu zawodów wywalczyli 7 krążków oraz wiele miejsc punktowanych tuż za podium. W biegu na 100 m Mistrzem Województwa został Michał Bąk. W konkurencji pchnięcia kulą tytuł Mistrza Województwa uzyskał Leon Pruś, Bartłomiej Koryciński wywalczył brązowy medal, a Przemysław Cepil zajął bardzo dobre IV miejsce. W tej samej konkurencji technicznej w kategorii dziewcząt IV miejsce uzyskała Julia Kosik, natomiast Natalia Chamerska ukończyła zawody na miejscu VI. Do ścisłego finału w biegu na 100 m zakwalifikowały się dwie nasze uczennice. Maja Dziarmakowska po biegu finałowym mogła cieszyć się z brązowego medalu, Zuzanna Małyga ukończyła bieg na miejscu IV. Na tym samym sprinterskim dystansie Natalia Małyga sklasyfikowana została na bardzo dobrym punktowanym V miejscu. W konkurencji skoku wzwyż IV miejsce wywalczyła Karolina Rogala, a na V pozycji uplasowała się Natalia Linder. W kategorii chłopców w skoku wzwyż „ex aequo” V miejsce zajęli Leon Pruś oraz Adam Krawiecki. Brązową medalistką na dystansie 1000 m została Urszula Brocka,natomiast Karolina Brocka ukończyła ten dystans na bardzo dobrym IV miejscu. Sztafeta 4x100 m chłopców w składzie: Wojciech Kowalewski, Leon Pruś, Kacper Zalewski, Michał Bąk wywalczyła tytuł Mistrza Województwa. Sztafeta 4x100 m dziewcząt w składzie: Marika Nowacka, Maja Dziarmakowska, Natalia Małyga, Zuzanna Małyga mogła cieszyć się ze srebrnych medali. Opiekunami podczas pierwszego dnia zawodów były: pani Małgorzata Wrona, pani Izabela Trela oraz pani Bernadeta Wieczorek.

W drugim dniu zawodów nasi uczniowie w konkurencjach biegowych oraz technicznych wywalczyli dwa srebrne oraz dwa brązowe medale. Tą bardzo dobrą passę rozpoczęły dziewczęta w konkurencji skoku w dal. Maja Dziarmakowska wywalczyła brązowy medal, natomiast Natalia Linder sklasyfikowana została na VI miejscu. W tej samej konkurencji Michał Bąk wywalczył srebrny medal, a Wojciech Kowalewski zajął V miejsce. Weronika Wach, która startowała na dystansie 600 m, zajęła II miejsce,uzyskując tytuł Wicemistrza Województwa. Brązowym medalistą na dystansie 1000 m został Olaf Żyła. Na dystansie 300 m najszybszą naszą uczennicą okazała się Katarzyna Golonka, która z nowym rekordem życiowym zajęła VI miejsce. Na tym samym dystansie najlepszy wyniki wśród naszych reprezentantów uzyskał Dawid Wach, który ukończył zawody na miejscu VII. Opiekunami podczas drugiego dnia zawodów były: pani Małgorzata Wrona, pani Barbara Malinowska oraz pani Bernadeta Wieczorek.

Naszą szkołę w poszczególnych konkurencjach reprezentowali:

I dzień zawodów:

100 m dziewcząt: Natalia Małyga kl. VII A, Zuzanna Małyga kl. VII A, Marika Nowacka kl. VII A, Maja Dziarmakowska kl. VIII A, Julia Lech kl. VIII A.

100 m chłopców: Michał Bąk kl. VIII B, Bartosz Binkiewicz kl. VII A,

1000 m dziewcząt: Urszula Brocka kl. VIII D, Karolina Brocka kl. VIII C

skok wzwyż dziewcząt: Karolina Rogala kl. VIII A, Natalia Linder kl. VIII A

skok wzwyż chłopców: Leon Pruś kl. VIII C, Cepil Przemysław kl. VIII D, Maciej Królikowski kl. VII A, Adam Krawiecki kl. VII A.

pchnięcie kulą dziewcząt: Julia Kosik kl. VIII A, Natalia Chamerska kl. VIII C, Aleksandra Dul kl. VIII C

pchnięcie kulą chłopców: Leon Pruś kl. VIII C, Bartłomiej Koryciński kl. VIII D, Przemysław Cepil kl. VIII D

sztafeta 4x100 m dziewcząt: Marika Nowacka VII A, Maja Dziarmakowska kl. VIII A, Zuzanna Małyga kl. VII A, Natalia Małyga kl. VII A

sztafeta 4x100m chłopców: Wojciech Kowalewski kl. VIII B, Leon Pruś kl. VIII C, Kacper Zalewski kl. VIII B, Michał Bąk kl. VIII B

II dzień zawodów:

skok w dal dziewcząt: Maja Dziarmakowska kl. VIII A, Linder Natalia kl. VIII A, Karolina Rogala kl. VIII A, Zuzanna Małyga kl. VII A, Natalia Małyga kl. VII A, Marika Nowacka kl. VII A,

skok w dal chłopców: Michał Bąk kl. VIII B, Wojciech Kowalewski kl. VIII B, Kacper Zalewski kl. VIII B, Dawid Wach kl. VIII A

600 m dziewcząt: Weronika Wach z kl. VIII A

300 m dziewcząt: Katarzyna Golonka z kl. VIII B, Natalia Linder z kl. VIII A

300 m chłopców: Dawid Wach kl. VIII A

1000 m chłopców: Olaf Żyła kl. VIII A

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.