14.06.2022 r. w Sandomierzu odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Zawodach w Lekkiej Atletyce uczniów z rocznika 2009-2010 oraz 2011 i młodszych. Z naszej szkoły w rywalizacji sportowej wzięło udział 19 młodych sportowców, którzy rywalizowali w 5 konkurencjach: w rzucie piłeczką palantową, skoku w dal oraz w biegach na 60, 600 i 1000 metrów. Zdobyliśmy w sumie 10 medali w tym 1 złoty, 6 srebrnych i 3 brązowe.

Medaliści z rocznika 2009 – 2010

Maja Dziarmakowska z klasy VII A wywalczyła dwa srebrne medale - w biegu na 60 metrów oraz w skoku w dal, uzyskując podwójny tytuł Wicemistrza Województwa.

Weronika Wach z klasy VII A wywalczyła srebrny medal w biegu na 600 metrów uzyskując tytuł Wicemistrza Województwa.

Julia Kosik z klasy VII A zdobyła brązowy medal w rzucie piłeczką palantową.

Natalia Małyga z klasy VI A zdobyła brązowy medal w skoku w dal.

Medaliści z rocznika 2011

Milena Maj z klasy IV D wywalczyła złoty medal w skoku w dal uzyskując tytuł Mistrza Województwa, oraz brązowy medal w biegu na 60 metrów.

Maja Przytuła z klasy IV D zdobyła srebrny medal w biegu na 60 metrów uzyskując tytuł Wicemistrza Województwa.

Lena Golonka z klasy IV D wywalczyła medal srebrny w skoku w dal uzyskując tytuł Wicemistrza Województwa.

Oliwia Baczewska z klasy IV C wywalczyła srebrny medal w biegu na 600 metrów uzyskując tytuł Wicemistrza Województwa.

Miejsca tuż za podium zajęli:

IV miejsce: Lena Golonka z kl. IV D w biegu na 60 metrów,
IV miejsce: Maja Przytuła z kl. IV D w skoku w dal,
V miejsce: Julia Dziarmakowska z kl. IV B w biegu na 600 metrów,
VI miejsce: Maja Sztuk z kl. IV D w rzucie piłeczką palantową,
VII miejsce: Bartosz Binkiewicz z kl. VI A w biegu na 60 m oraz w skoku w dal,
VIII miejsce: Natalia Wąsacz z kl. IV D w rzucie piłeczką palantową,
VIII miejsce: Maria Łukasik z kl. IV C w skoku w dal,
VIII miejsce: Adam Krawiecki z kl. VI A w biegu na 60 m,
VIII miejsce: Milena Zielińska z kl. V D w skoku w dal,
IX miejsce: Adam Krawiecki z kl. VI A w skoku w dal,
IX miejsce: Patryk Lipiec z kl. VI A w rzucie piłeczką palantową,
X miejsce: Maria Łukasik w biegu na 60 m,
X miejsce: Natalia Małyga z kl. VI A w biegu na 60 m.

Staszowską „Dwójkę" reprezentowali:

Bieg na 60 metrów z rocznika 2009-2010: Maja Dziarmakowska z kl. VII A, Marika Nowacka z kl. VI A, Natalia Małyga z kl. VI A, Milena Zielińska z kl. V D, Bartosz Binkiewicz z kl. VI A, Adam Krawiecki z kl. VI A.

Bieg na 60 metrów z rocznika 2011: Maja Przytuła z kl. IV D, Milena Maj z kl. IV D, Lena Golonka z kl. IV D, Maria Łukasik z kl. IV C, Maja Sztuk z kl. IV D, Iga Kozłowska z kl. IV D.

Bieg na 600 metrów z rocznika 2009-2010: Weronika Wach z kl. VII A.

Bieg na 600 metrów z rocznika 2011: Oliwia Baczewska z kl. IV C, Julia Dziarmakowska z kl. IV B.

Bieg na 1000 metrów z rocznika 2009 – 2010: Wiktor Wydrzyński z kl. VI A.

Skok w dal z rocznika 2009-2010: Maja Dziarmakowska z kl. VII A, Natalia Małyga z kl. VI A, Marika Nowacka z kl. VI A, Milena Zielińska z kl. V D, Bartosz Binkiewicz z kl. VI A, Adam Krawiecki z kl. VI A.

Skok w dal z rocznika 2011: Maja Przytuła z kl. IV D, Milena Maj z kl. IV D, Lena Golonka z kl. IV D, Maria Łukasik z kl. IV C, Iga Kozłowska z kl. IV D.

Rzut piłeczką palantową z rocznika 2009-2010: Julia Kosik z kl. VII A, Patryk Lipiec z kl. VI A.

Rzut piłeczką palantową z rocznika 2011: Natalia Wąsacz z kl. IV D, Maja Sztuk z kl. IV D.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych. Opiekunami podczas zawodów były pani Bernadeta Wieczorek oraz pani Barbara Malinowska.

Bernadeta Wieczorek

19-06-2022, Zbigniew Maruszewski