16.06.2023 r. w Kielcach odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Zawodach w Lekkiej Atletyce uczniów z rocznika 2010-2011 oraz 2012 i młodszych. Z naszej szkoły w rywalizacji sportowej wzięło udział 16 młodych sportowców, którzy rywalizowali w 5 konkurencjach: w rzucie piłeczką palantową, w skoku wzwyż, w skoku w dal oraz w biegach na 60 i 300 m. Zdobyliśmy w sumie 7 medali w tym 3 złote i 4 srebrne.

Medaliści z rocznika 2010 – 2011

Milena Maj wywalczyła złoty medal w skoku w dal, uzyskując tytuł Mistrza Województwa.

Maria Łukasik wywalczyła srebrny medal w skoku w dal uzyskując tytuł Wicemistrza Województwa.

Bartosz Adamkiewicz zdobył srebrny medal w skoku w dal uzyskując tytuł Wicemistrza Województwa.

Medaliści z rocznika 2012

Jenna Dolińska wywalczyła złoty medal w skoku w dal oraz złoty medal w biegu na 60 metrów, uzyskując podwójny tytuł Mistrza Województwa.

Julia Rajca zdobyła srebrny medal w rzucie piłeczką palantową uzyskując tytuł Wicemistrza Województwa.

Jakub Gul wywalczył srebrny medal w rzucie piłeczką palantową uzyskując tytuł Wicemistrza Województwa.

Punktowane miejsca tuż za podium zajęli:

IV miejsce w biegu na 300 m Maja Przytuła

IV miejsce w rzucie piłeczką palantową – Maja Sztuk.

IV miejsce w biegu na 60 m – Brajan Falasa.

V miejsce w skoku w dal – Aleksandra Suchorowska.

VI miejsce w rzucie piłeczką palantową – Jakub Niekurzak

VI miejsce w biegu na 60 m – Milena Maj

VI miejsce w biegu na 300 m – Maria Łukasik

Staszowską „Dwójkę" w poszczególnych konkurencjach reprezentowali:

Bieg na 60 metrów z rocznika 2010-2011: Milena Maj kl. V D, Maja Przytułakl. V D, Lena Golonka kl. V D, Michał Drzymalski kl. VI D, Bartosz Adamkiewicz kl. VI B, Brajan Falasa kl. VI C

Bieg na 60 metrów z rocznika 2012: Jenna Dolińska kl. IV A, Aleksandra Suchorowska kl. IV A, Iga Kijewska kl. IV A, Jakub Gul kl. IV A, Jakub Niekurzak kl. IV C

Bieg na 300 m z rocznika 2010 – 2011: Maja Przytuła kl. V D, Maria Łukasik kl. V C, Milena Zielińska kl. VI D

Skok w dal z rocznika 2010 - 2011: Milena Maj kl. V D, Maria Łukasik kl. V C, Lena Golonka kl. V D, Milena Zielińska kl. VI D, Bartosz Adamkiewicz kl. VI B

Skok w dal z rocznika 2012: Jenna Dolińska kl. IV A, Aleksandra Suchorowska kl. IV A, Iga Kijewska kl. IV A, Julia Rajca kl. IV A

Skok wzwyż z rocznika 2010 – 2011: Maja Sztuk kl. V D, Oliwia Baczewska kl. V C

Rzut piłeczką palantową z rocznika 2010-2011: Maja Sztuk kl. V D, Oliwia Baczewska kl. V C

Rzut piłeczką palantową z rocznika 2012: Julia Rajcakl. IV A, Jakub Niekurzak kl. IV C, Jakub Gul kl. IV A

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych. Opiekunami podczas zawodów były: pani Agnieszka Chodyna oraz pani Bernadeta Wieczorek.

Bernadeta Wieczorek

Reprezentacja dziewcząt i chłopców z medalami i dyplomami

Medaliści rzutu piłeczką palantową z rocznika 2012  na podium

Medalistki rzutu piłeczką palantową z rocznika 2012 na podium