Finał Wojewódzki w Koszykówce 3x3

29 listopada 2019 r . w Oleśnicy odbył się Finał Wojewódzki w Koszykówce 3x3 w kategorii dziewcząt
z rocznika 2008 - 2009. Jest to nowa konkurencja, która od tego roku szkolnego została wprowadzona przez Świętokrzyski Szkolny Związek Sportowy do rywalizacji między szkołami. Zespół liczy 4 zawodników
( 3 zawodników na boisku i 1 zmiennik). Mecze rozgrywane są na boisku z jednym koszem. Za każdy celny rzut z pola wewnątrz łuku przyznaje się 1 punkt, z pola za łukiem 2 punkty, z rzutu osobistego 1 punkt. Czas gry trwa 10 minut lub do uzyskania 21 punktów przed upływem regulaminowego czasu. Faule zbiera się na konto całej ekipy, nie konkretnego zawodnika. Po każdym koszu czy zbiórce od razu rozpoczyna się grę. Żeby móc rzucać po przejęciu piłki, trzeba wyprowadzić ją odpowiednio daleko od kosza, wtedy można kontynuować swoją akcję.

W zawodach wzięło udział sześć drużyn z naszego województwa: gospodarz - PSP Oleśnica, PSP Mostki, PSP nr 2 Staszów, PSP Starachowice, PSP nr 1 Kazimierza Wielka oraz PSP nr 3 Kazimierza Wielka. Rywalizacja sportowa przeprowadzona została systemem „każdy z każdym".

Nasz zespół w pierwszym spotkaniu musiał uznać wyższość zawodniczek ze Starachowic, które, jak się później okazało, mogły cieszyć się z tytułu mistrza województwa. W drugim meczu spotkałyśmy się
z drużyną z Mostek. Dziewczęta w tym spotkaniu zagrały bardzo dobrze w ataku, ale także w obronie, nie tracąc żadnego kosza. W kolejnym meczu z gospodarzem turnieju dziewczęta dzielnie walczyły, jednak brak naszej skuteczności zadecydował o zwycięstwie Oleśnicy. Do rywalizacji z Kazimierzą Wielką ze SP nr 3 nasze zawodniczki przystąpiły bardzo zmotywowane, wiedziały, że wygrana w dwóch ostatnich spotkaniach może dać im medal. Obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko. Walka momentami była bardzo zacięta, ale sędziowie Świętokrzyskiego Związku Koszykówki łatwo wychwytywali wszelkie faule
i przewinienia młodych zawodniczek. Na trzy minuty do końca spotkania nasze dziewczęta prowadziły dwoma punktami, grając bardzo dobrze w obronie utrzymały wynik do ostatniego gwizdka. Wszystkim wydawało się, że jak wygramy ostatni mecz z Kazimierzą Wielką ze SP nr 1 - a tak się stało, wrócimy do szkoły z brązowymi medalami. Jednak nikt nie spodziewał się, że Oleśnica ulegnie drużynie ze SP nr 3
z Kazimierzy Wielkiej, z którą my wygrałyśmy. Do rozstrzygnięcia końcowej klasyfikacji potrzebne było liczenie małych punktów, gdyż drużyny z Oleśnicy, Staszowa oraz z SP nr 3 z Kazimierzy Wielkiej przegrały po dwa spotkania. Stosunek małych punktów ( zdobytych / straconych ) między tymi drużynami wyglądał następująco: Oleśnica 13:10, Staszów 8:9, Kazimierza Wielka 8:8. Niestety musiałyśmy pogodzić się z czwartym miejscem. Należy podkreślić, że dziewczęta z Mostek i ze Staszowa na co dzień nie trenują koszykówki w przeciwieństwie do pozostałych drużyn.

Skład naszej drużyny: Zuzanna Bąk z klasy VI B, Natalia Chamerska z klasy V C, Julia Dudajek z kl. V C, Aleksandra Dul z kl. V C Opiekun pani Bernadeta Wieczorek

Klasyfikacja końcowa: 1 miejsce - Starachowice, 2 miejsce PSP Oleśnica, 3 miejsce PSP nr 3 Kazimierza Wielka, 4 miejsce PSP nr 2 Staszów, 5 miejsce PSP Mostki, 6 miejsce PSP nr 1 Kazimierza Wielka.

Naszym reprezentantkom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Autor: mgr Bernadeta Wieczorek

Galeria zdjęć >>