Finał Wojewódzki w Minipiłce siatkowej dziewcząt rocznik 2010 i młodsze

22.05.2023 r. drużyna dziewcząt ze staszowskiej „Dwójki” reprezentowała naszą szkołę oraz powiat staszowski w FINALE WOJEWÓDZKIM W MINIPIŁCE SIATKOWEJ Z ROCZNIKA 2010 I MŁODSZE, który odbył się w Kluczewsku. Organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Do finału wojewódzkiego zgłoszonych zostało 9 najlepszych zespołów, które wywalczyły sobie awans we wcześniejszych półfinałach. W wyniku losowania utworzono trzy grupy, w których rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Zwycięskie drużyny z poszczególnych grup walczyły o miejsca 1 - 3. Zespoły, które zajęły drugie miejsce w swoich grupach, rywalizowały o miejsca 4 -6, natomiast drużyny z trzecich miejsc w swoich grupach sklasyfikowane zostały na miejscach 7 – 9.

Grupa I: PSP Kluczewsko, PSP nr 2 Staszów, PSP Bodzentyn

Grupa II: PSP 25 Kielce, PSP Dziebałtów, PSP Łagów

Grupa III: PSP nr 2 Włoszczowa, PSP Chobrzany, PSP Rzepin

Dziewczęta w tych zawodach rozegrały cztery spotkania, w których nie brakowało sportowej walki i emocji, zarówno po zdobytych, jak i straconych punktach. Zajmując drugie miejsce w swojej grupie, nasz zespół mógł walczyć o miejsca 4-6. Poziom zawodów był wysoki i wyrównany, o czym świadczy fakt, że większość meczów rozstrzygała się w tie-breakach. Nasz udział w finale wojewódzkim, w którym zajęłyśmy bardzo dobre VI miejsce, uważam za duże osiągnięcie, tym bardziej, że nasza drużyna była najmłodszym zespołem w tym finale. Piątoklasistki, które rywalizowały ze starszymi od siebie zawodniczkami, zostały docenione za umiejętności, co wielokrotnie podkreślali obecni na zawodach trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: PSP nr 2 Włoszczowa

II miejsce PSP 25 Kielce

III miejsce PSP Kluczewsko

IV miejsce PSP Dziebałtów

V miejsce PSP Chobrzany

VI miejsce PSP nr 2 Staszów

VII miejsce PSP Bodzentyn

VIII PSP Łagów

IX PSP Rzepin

Skład naszego zespołu: Julia Strojna kl. V B, Oliwia Baczewska kl. V C, Antonina Zgórska kl. V C, Maria Łukasik kl. V C, Aleksandra Brocka kl. V C, Natalia Borek kl. V C, Lena Golonka kl. V D, Maja Przytuła kl. V D, Milena Maj kl. V D, Natalia Wrona kl. V D, Maja Sztuk kl. V D, Natalia Wąsacz kl. V D, Karina Krowińska kl. V D. Opiekun drużyny: pani Bernadeta Wieczorek.

Dziewczęta za wzorową postawę oraz zaangażowanie w rozwój sportu szkolnego zasługują na pochwałę i wielkie brawa.

Otwarcie zawodów - film

Bernadeta Wieczorek

Drużyna staszowskiej „Dwójki”

Otwarcie zawodów