Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych

11 października 2016 r. w Nowinach odbył się Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowany przez Wojewódzkich Związek Sportowy. Dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Staszowie pod kierunkiem nauczycieli pani Bernadety Wieczorek i pani Barbary Malinowskiej rywalizowały z 18 drużynami naszego województwa na dystansie 10 x 800 m. Rywalizacja wśród dziewcząt była bardzo wyrównana do ostatniej 10 zmiany nie wiadomo było, która z drużyn ukończy zawody na podium. Po pięknej walce naszych dziewcząt mogłyśmy cieszyć sie z brązowych medali. Chłopcy natomiast mieli do pokonania 19 drużyn na dystansie 10 x 1000 m. Podbudowani bardzo dobrym wynikiem dziewcząt, odpowiednio zmotywowani sprawili wszystkim bardzo miłą niespodziankę kończąc zawody na najwyższym stopniu podium, których opiekunem był pan Rafał Konat. Pierwszym krokiem do tego sukcesu naszych sztafet była wygrana w eliminacjach powiatowych zarówno dziewcząt jak i chłopców. Bardzo ważne jest przygotowanie wytrzymałościowe każdej zawodniczki i każdego zawodnika z drużyny, bez którego nie ma co marzyć o wysokich miejscach. Dużą rolę odgrywa również odpowiednia motywacja oraz taktyka.
Puchar dla szkoły i brązowe medale wywalczyły: Kamila Legiecka, Emilia Lis, Julia Przytuła, Jolanta Makuch, Klaudia Brzyszcz, Marta Jędryka, Julita Rozmysłowska, Aleksandra Kargulewicz, Julia Pitek, Natalia Bednarska. Rezerwowe: Aleksandra Kopeć, Agata Dziewierz, Paulina Dziewierz, Wiktoria Staneta. Do zawodów dziewczęta przygotowywały nauczycielki: Bernadeta Wieczorek, Barbara Malinowska.
Puchar dla szkoły i złote medale wywalczyli: Jakub Samiec, Łukasz Lech, Kacper Śledź, Jakub Dziedzic, Dawid Siejka, Jakub Strzępek, Grzegorz Biesiada, Jakub Zięba, Dominik Kukiełka, Mateusz Podsiedlik. Rezerwowi: Wiktor Potocki, Dawid Nowak. Opiekunem chłopców był pan Rafał Konat
Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy za wytrwałość na trasie biegu i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Autor: mgr Bernadeta Wieczorek

29-10-2016, Marek Poniewierka