Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych

4 października 2022 r. w Rytwianach odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowany przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. Dla szkół podstawowych zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: 2010 i młodsi oraz z rocznika 2008-2009. Dziewczęta ze staszowskiej „Dwójki" pod kierunkiem nauczyciela pani Bernadety Wieczorek rywalizowały na dystansie 6 x 800 m. Chłopcy młodsi natomiast pod kierunkiem pani Izabeli Treli, a starsi pana Rafała Konata startowali na dystansie 6 x 1000 m. Po zaciętej i emocjonującej walce na trasie biegu nasze drużyny ukończyły zawody na następujących miejscach: dziewczęta młodsze uplasowały się tuż za podium, dziewczęta starsze zdobyły brąz, chłopcy młodsi wywalczyli III miejsce a chłopcy starsi VI. Do rywalizacji sportowej w każdej kategorii przystąpiło po 20 drużyn z naszego województwa: SP nr 3 Kazimierza Wielka, SP Jędrzejów nr 5, SP Wawrzyn I, PSP Kunów, PSP Chybice, PSP Koniemłoty, SP nr 1 Skarżysko, ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski, SP nr 12 Starachowice, SP Skalmierz, PSP Oleśnica, PSP nr 2 Staszów, PSP Rytwiany, SP Połaniec, SP Krynki.

Staszowską „Dwójkę” reprezentowali następujący uczniowie:

IV miejsce w Finale Wojewódzkim w kategorii dziewcząt 2010 i młodsze wywalczyły: Nadia Filipowicz kl. VI c, Oliwia Baczewska kl. V c, Oliwia Kajda kl. VI a, Aleksandra Brocka kl. V c, Julia Dziarmakowska kl. V b, Hanna Pitek kl. VI b, Natalia Borek – rez. kl. V c.

Puchar dla szkoły i brązowe medale w Finale Wojewódzkim w kategorii chłopców z rocznika 2010 i młodsi wywalczyli: Dawid Bednarczyk kl. VI b, Bartosz Kuczemski kl. V b, Wiktor Kuraś kl. V c, Kacper Szyszkowski kl. VI b, Bartosz Adamkiewicz kl. V b, Michał Drzymalski kl. V d.

Puchar dla szkoły i brązowe medale w Finale Wojewódzkim w kategorii dziewcząt z rocznika 2008 - 2009 wywalczyły: Maja Dziarmakowska kl. VIII a, Weronika Wach kl. VIII a, Marika Nowacka kl. VII a, Natalia Linder kl. VIII a, Amelia Cecelon kl. VIII a, Urszula Brocka kl. VIII d, Natalia Małyga – rez. kl. VII a.

VI miejsce w Finale Wojewódzkim w kategorii chłopców z rocznika 2008 – 2009 wywalczyli: Leon Pruś kl. VIII C, Igor Kania kl. VIII c, Jakub Soboń kl. VII b, Olaf Żyła kl. VII a, Adrian Jarecki kl. VII b, Franciszek Belusiak kl. V b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych lokat. Dziękujemy za wytrwałość na trasie biegu oraz za wzorową postawę godną sportowca, życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Izabela Trela

foto: Bernadeta Wieczorek, Izabela Trela, Rafał Konat