Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych

9 października 2018 r. w Rytwianach odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowany przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Dziewczęta ze staszowskiej „Dwójki” pod kierunkiem nauczycieli: p. Bernadety Wieczorek, p. Barbary Malinowskiej i p. Małgorzaty Wrony rywalizowały na dystansie 10 x 800m w dwóch kategoriach wiekowych 2006 i młodsze oraz w kategorii 2003 – 2005. Chłopcy natomiast pod opieką p. Izabeli Treli i p. Rafała Konata rywalizowali na dystansie 10 x 1000m w tych samych kategoriach wiekowych.

V miejsce w kategorii dziewcząt rocz. 2006 i młodsze wywalczyły: Alicja Arendarska, Zuzanna Bąk, Urszula Brocka, Nikola Bucka, Sylwia Karaś, Oliwia Maruszewska, Weronika Wach, Martyna Witkowska, Sandra Zawada, Oliwia Żal oraz rezerwowe: Carolina Ścisły i Marika Maciejko.

Najlepszy wynik 2:27 sek. z naszej sztafety uzyskała Alicja Arendarska i ukończyła zmianę na I miejscu. V miejsce dziewcząt to bardzo dobra lokata biorąc pod uwagę, że była to najmłodsza sztafeta na zawodach. Szkołę reprezentowała jedna zawodniczka z rocz. 2009, sześć z rocz. 2008, dwie z rocz. 2007 i tylko dwie z rocz. 2006. Wróży to coraz lepsze wyniki w następnych latach.

VI miejsce w kategorii dziewcząt 2003 – 2005 zdobyły: Agnieszka Wrona, Emilia Krawiecka, Julia Maruszak, Martyna Łukaszek, Paulina Dziewierz, Marta Jędryka, Agata Dziewierz, Amelia Sztuk, Aleksandra Chara, Hanna Kałamaga oraz rezerwowa Diana Misiaczyńska. Najlepszy czas z tej sztafety uzyskała Agnieszka Wrona 2: 24 s.

VI miejsce w kategorii chłopców rocz. 2006 i młodsi osiągnęli: Krzysztof Pluciński, Karol Sawicki, Szymon Skład, Bartosz Szyszkowski, Paweł Zaliński, Ernest Łukaszek, Jacek Kiełtucki, Kuba Kondek, Błażej Kawalec, Bartosz Sadłocha oraz rezerwowi Piotr Chara, Kacper Zalewski i Olaf Żyła. Najlepszy rezultat uzyskał Krzysztof Pluciński 3: 16 s.

Puchar dla szkoły i brązowe medale w grupie starszej chłopców wywalczyli: Dawid Siejka, Mateusz Guła, Fryderyk Sadłocha, Dawid Pluciński, Michał Markowski, Igor Plisak, Krzysztof Binkiewicz, Dawid Nowak, Jakub Wieczorek, Michał Wieczorek oraz rezerwowy: Kacper Barański. Najlepszy wynik 2: 39 s. należał do Dawida Siejki.

Klasyfikacja końcowa w grupie młodszej dziewcząt: 1 – Kielce 33, 2 – Łopuszno, 3 – Oleśnica, 4 – 12 Starachowice, 5 – Staszów nr 2, 6 – Baćkowice, 7 – Wodzisław, 8 – Rytwiany, 9 – Małogoszcz, 10 – Chybice, 11 – nr 3 Kazimierza Wielka, 12 – Nagłowice, 13 – Masłów, 14 – Szewna, 15 – Oleśnica PK.

Klasyfikacja końcowa w drużynach starszych dziewcząt: 1 – nr 5 Jędrzejów, 2 – Łopuszno, 3 – Wielka, 4 – Baćkowice, 5 – Rytwiany, 6 – nr 2 Staszów, 7 – Nagłowice, 8 – Bodzentyn, 9 – nr 33 Kielce, 10 – Oleśnica, 11 – Stopnica, 12 – Chybice, 13 – nr 1 Starachowice, 14 – nr 3 Kazimierza Wielka, 15 – Wodzisław, 16 – Masłów, 17 – nr 1 Końskie, 18 – nr 12 Starachowice, 19 - nr 3 Staszów.

Klasyfikacja końcowa w sztafetach młodszych chłopców: 1 – Łopuszno, 2 – Połaniec, 3 – nr 5 Ostrowiec Świętokrzyski, 4 – nr 12 Starachowice, 5 – Chybice, 6 - nr 2 Staszów, 7 – Nagłowice, 8 – Rytwiany, 9 – nr 1 Kazimierza Wielka, 10 – nr 3 Kazimierza Wielka, 11 – Wodzisław, 12 – Bodzentyn, 13 – Masłów.

Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców starszych: 1 – Wodzisław, 2 – Połaniec, 3 – nr 2 Staszów, 4 – Łopuszno, 5 – nr 5 Jędrzejów, 6 - Baćkowice, 7 – nr 1 Końskie, 8 – Chybice, 9 – nr 12 Starachowice, 10 – SMS Ostrowiec, 11 – nr 1 Włoszczowa, 12 – nr 5 Ostrowiec, 13 – Szewna, 14 – Złotniki, 15 – Masłów, 16 – Nagłowice.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za wytrwałość na trasie biegu i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Autor: Izabela Trela

Foto: Bernadeta Wieczorek, Izabela Trela