Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych

08 października 2019 r. w Rytwianach odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowany przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Staszowską „Dwójkę" reprezentowało dwie sztafety z kategorii wiekowej 2007 i młodsi. Dziewczęta pod kierunkiem nauczycieli: Bernadety Wieczorek, Barbary Malinowskiej rywalizowały na dystansie 10 x 800 m natomiast chłopcy pod kierunkiem pani Małgorzaty Wrony rywalizowali na dystansie 10 x 1000 m. Nasze zespoły przygotowywały się do startu na lekcjach wychowania fizycznego oraz na zajęciach pozalekcyjnych pod okiem swoich nauczycieli wychowania fizycznego. Rywalizacja na trasie była bardzo wyrównana, do ostatniej 10 zmiany nie wiadomo było, która z drużyn ukończy zawody na podium. Po zaciętej emocjonującej walce na trasie biegu nasze drużyny ukończyły zawody na miejscach tuż za podium.

V miejsce w Finale Wojewódzkim wywalczyły: Julia Dudajek, Weronika Wach, Urszula Brocka, Sylwia Karaś, Katarzyna Golonka, Kinga Warzecha, Oliwia Maruszewska, Julia Gaweł, Sandra Zawada, Marika Maciejko, Martyna Sośniak, Julia Pokora, Maja Maciejko.

IV miejsce w Finale Wojewódzkim wywalczyli: Bartosz Sadłocha, Szymon Skład, Dominik Wołowiec, Paweł Zaliński, Leon Pruś, Jakub Kondek, Karol Sawicki, Bartosz Szyszkowski, Piotr Chara, Michał Bąk, Wojciech Kowalewski, Nataniel Zaczek.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Autor: mgr Bernadeta Wieczorek