Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych

06 października 2020 r. w Rytwianach odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowany przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Staszowską „Dwójkę" reprezentowało trzy sztafety. W tym roku szkolnym ze względu na występujący stan epidemii sztafety występowały w pomniejszonych składach. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 6 x 800 m natomiast chłopcy rywalizowali na dystansie 6 x 1000 m. Rywalizacja na trasie była bardzo wyrównana, do ostatniej 6 zmiany nie wiadomo było, która z drużyn ukończy zawody na podium. Najlepszy wynik 2:26 sek. z naszej sztafety uzyskała uczennica klasy VIII C Oliwia Żal kończąc swoją zmianę na pierwszej pozycji.
Z drużyny chłopców najlepszy czas 3:10 sek. uzyskał Bartosz Tokarski z klasy VIII B

V miejsce w Finale Wojewódzkim w kategorii dziewcząt z rocznika 2006 - 2007 wywalczyły: Oliwia Żal, Kinga Warzecha, Julia Pokora, Oliwia Maruszewska, Julia Brzyszcz, Natalia Miska

VIII miejsce w Finale Wojewódzkim w kategorii dziewcząt 2008 i młodsze wywalczyły: Weronika Wach, Marika Nowacka, Zofia Grzegrzółka, Natalia Linder, Antonina Nowak, Julia Dudajek, Natalia Chamerska.

VIII miejsce w Finale Wojewódzkim w kategorii chłopców z rocznika 2006 - 2007 wywalczyli: Bartłomiej Kosik, Jakub Pizur, Kuba Kondek, Błażej Kawalec, Ernest Łukaszek, Bartosz Tokarski

Opiekunami na zawodach były panie: Izabela Trela, Bernadeta Wieczorek

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

mgr Bernadeta Wieczorek

06-10-2020, Zbigniew Maruszewski