Finał Wojewódzki w Trójboju Lekkoatletycznym

Dnia 17.06.2019 r. w Rytwianach odbył się Finał Wojewódzki w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W zawodach mogli wziąć udział uczniowie z rocznika 2008 i młodsi. Trójbój lekkoatletyczny obejmował następujące konkurencje: bieg na dystansie 60 metrów, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal. Uzyskane rezultaty przeliczane były na punkty. Suma osiągniętych punktów za wszystkie konkurencje dawała ostateczny wynik zespołowi danej szkoły. Wszyscy młodzi sportowcy ambitnie walczyli o uzyskanie jak najlepszych rezultatów. Do zawodów w kategorii chłopców zgłosiło się 10 szkół z naszego województwa. Nasza drużyna z wynikiem 386 punktów ostatecznie zajęła IV miejsce. Dziewczęta z wynikiem 481 punktów ukończyły rywalizację na VI miejscu w stawce 11 szkół z naszego województwa. Michał Bąk w klasyfikacji indywidualnej zajął V miejsce.

Skład drużyny dziewcząt: Nikola Bucka, Antonina Nowak, Julia Kosik, Aleksandra Dul, Zuzanna Kardaś, Katarzyna Golonka, Karolina Rogala - PK, Weronika Wach - PK

Skład drużyny chłopców: Michał Bąk, Wojciech Kowalewski, Bartosz Sadłocha, Nataniel Zaczek, Kacper Zalewski.

Opiekunami podczas zawodów były panie: Małgorzata Wrona, Bernadeta Wieczorek, Barbara Malinowska.

Autor: mgr Bernadeta Wieczorek