Finał Wojewódzki w Trójboju Lekkoatletycznym

Bardzo mocnym akcentem zakończyliśmy rywalizację sportową w tym roku szkolnym. Jeszcze nie ochłonęliśmy po wspaniałych indywidualnych wynikach jakie uzyskały dziewczęta na ostatnich zawodach w Sandomierzu, a już mamy kolejne powody do dumy. To wszystko za sprawą drużyny dziewcząt z klas czwartych, która reprezentując naszą szkołę i miasto w Finale Wojewódzkim w Trójboju Lekkoatletycznym zajęła I miejsce uzyskując tytuł Mistrza Województwa Świętokrzyskiego. Należą się ogromne brawa!!! Zawody odbyły się 22.06.2022 r. w Rytwianach. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 13 szkół z naszego województwa: PSP nr 1 Sandomierz, PSP nr 2 Włoszczowa, ZPO nr 2 Skarżysko Kamienna, PSP Tumlin, PSP Łopuszno, PSP Nowiny, PSP Radkowice, PSP Rytwiany, PSP Chybice, PSP nr 1 Staszów, PSP Czajków, PSP Oleśnica i oczywiście staszowska „Dwójka”.

Ta młodziutka drużyna walczyła o każdą setną sekundę w biegu na 60 metrów oraz o każdy centymetr w rzucie piłeczką palantową i w skoku w dal. Trzeba podkreślić, że cały zespół dał z siebie wszystko podczas każdej konkurencji. Śledzenie wyników każdej startującej drużyny w trakcie zawodów było bardzo trudne … trzeba było czekać do samego końca na ostateczny wynik naszego zespołu oraz klasyfikację indywidualną dziewcząt. Kiedy zebrano wszystkie drużynowe i indywidualne wyniki okazało się, że to nasze zawodniczki z dużą przewagą nad drugim zespołem zajęły pierwsze miejsce zdobywając łącznie 637 punktów. Wyniki indywidualne naszych dziewcząt pokazały, że mamy drugi ogromny sukces – Maja Przytuła zajęła II miejsce zdobywając 157 punktów – do złotego medalu zabrakło tylko jednego punktu, natomiast Milena Maj uplasowała się na III miejscu uzyskując 149 punktów. Dziewczynki mogły cieszyć się z medali i pucharów w klasyfikacji indywidualnej.

Skład drużyny: Julia Dziarmakowska z kl. IV B, Oliwia Baczewska z kl. IV C, Maria Łukasik z kl. IV C, Aleksandra Brocka z kl. IV C, Maja Przytuła z kl. IV D, Milena Maj z kl. IV D Lena Golonka z kl. IV D. Opiekunem zawodniczek była pani Bernadeta Wieczorek.

Jesteśmy dumni z naszych uczennic😊, wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych w nowym roku szkolnym.

Bernadeta Wieczorek

22-06-2022, Zbigniew Maruszewski