Finał Wojewódzki w Unihokeju Dziewcząt

Dnia 08.12.2017 r. odbył się Finał Wojewódzki w Unihokeju Dziewcząt z rocznika 2002-2004. Zawody z tej dyscypliny sportu odbyły się po raz drugi w naszym województwie
w nieodległych Rytwianach. W rywalizacji sportowej wzięło udział pięć drużyn: PSP nr 2 Staszów, PSP Czajków, PSP Połaniec, PSP Rytwiany oraz PSP Niedźwice z powiatu sandomierskiego. Spotkania rozgrywane były systemem każdy z każdym. Mecze składały się z trzech tercji po 4 minuty każda. Przed rozpoczęciem rozgrywek nauczyciel wychowania fizycznego z Rytwian pan Jacek Więckowski objaśnił wszystkim uczniom podstawowe przepisy i zasady gry w Unihokeja.
Nasze dziewczęta w pierwszym meczu trafiły na bardzo dobrze grający zespół z Niedźwicy, po zaciętej walce nasze zawodniczki zeszły z boiska pokonane. Niestety w drugim spotkaniu z gospodarzem zawodów nasze zawodniczki musiały również uznać lepszą dyspozycję strzelecką naszych rywalek. Trzecie wygrane spotkanie z Czajkowem dostarczyło wiele emocji. Dziewczęta coraz śmielej atakowały na bramkę przeciwnika, bardzo dobra gra w trzech tercjach w obronie i kontrataki naszej drużyny zaowocowały strzelonymi dwoma bramkami. Zespół ukończył rywalizację sportową na czwartym miejscu. Mimo lekkiego niedosytu należy pogratulować naszym uczennicom, które na co dzień nie mają możliwości rozwijania umiejętności technicznych w tej dyscyplinie sportu, gdyż szkoła nie dysponuje potrzebnym sprzętem oraz warunkami lokalowymi.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce PSP Niedźwice 8 pkt
II miejsce Gimnazjum Rytwiany 7 pkt
III miejsce PSP Połaniec 6 pkt
IV miejsce PSP nr 2 Staszów 5pkt
V miejsce PSP Czajków 4 pkt
Skład drużyny dziewcząt: Natalia Bednarska, Weronika Bednarska, Kamila Legiecka, Julia Przytuła, Agata Jońca, Jola Makuch, Paulina Dziewierz, Agata Dziewierz, Katarzyna Florys, Magdalena Pietras. Opiekunem była pani Bernadeta Wieczorek
Autor: mgr Bernadeta Wieczorek

Zdjęcie użytkownika Co słychać w