Finał Wojewódzki w Unihokeju dziewcząt

Dnia 13.12.2018 r. odbył się Finał Wojewódzki w Unihokeju dziewcząt z rocznika 2003-2005. Zawody z tej dyscypliny sportu odbyły się po raz trzeci w naszym województwie i pierwszy raz w Czajkowie. W rywalizacji sportowej wzięło udział sześć drużyn: PSP nr 2 Staszów, PSP Czajków, PSP Połaniec, PSP Rytwiany oraz PSP Nawodzice i PSP Niedźwice i z powiatu sandomierskiego. Spotkania rozgrywane były w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym” w grupie. Mecze składały się z trzech tercji po 4 minuty każda. Przed rozpoczęciem rozgrywek nauczyciel wychowania fizycznego z Rytwian pan Jacek Więckowski objaśnił wszystkim uczniom podstawowe przepisy i zasady gry w Unihokeja. Po losowaniu grup, nasze dziewczęta w pierwszym meczu trafiły na zespół z Rytwian, po zaciętej walce nasze zawodniczki zeszły z boiska pokonane 2:0. Drugie spotkanie z Nawodzicami zakończyło się remisem. Trzecie wygrane spotkanie z Czajkowem 1:0 dostarczyło wiele emocji. Gratulujemy naszym uczennicom piątego miejsca, które na co dzień nie mają możliwości rozwijania umiejętności technicznych w tej dyscyplinie sportu, gdyż szkoła nie dysponuje potrzebnym sprzętem oraz warunkami lokalowymi.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce PSP Niedźwice
II miejsce PSP Rytwiany
III miejsce PSP Połaniec
IV miejsce PSP Nawodzice
V miejsce PSP Staszów
VI miejsce PSP Czajków

Skład drużyny dziewcząt: Weronika Bednarska, Paulina Dziewierz, Agata Dziewierz, Natalia Piechocińska, Zuzanna Żuchowska, Zofia Dudek, Klaudia Bednarska, Martyna Miczulis, Wiktoria Widanka, Diana Misiaczyńska. Opiekunem była pani Izabela Trela.

19-12-2018, Marek Poniewierka