II „c” nadal się pilnuje i w domu pracuje!

Choć za oknem już wiosennie i słoneczko namawia do zabaw na świeżym powietrzu my nadal się pilnujemy i w domu zostajemy. Zostań w domu! To hasło przyświeca wszystkim Polakom i do niego również stosują się uczniowie klasy II „c”, którzy w domu zostali i do ćwiczeń się zabrali.

Codziennie partię nowego materiału przesyła e-mailowo wychowawczyni klasy Pani Barbara Dorobek-Skórska. Jest matematyka, język polski, ale także i język angielski o co zadbała Pani Justyna Szczepańska. Uczniowie mogą również poćwiczyć fizycznie wraz z bohaterami przesłanych filmików.

Choć każdy jest u siebie w domu to nadal społeczność klasowa pozostaje w stałym kontakcie za pośrednictwem grupowego komunikatora facebookowego. To tam rodzice publikują zdjęcia swoich pociech z wykonanymi przez nie pracami plastycznymi. Ostatnio uczniowie mogli popisać się wyobraźnią i umiejętnościami przy wizualizacji plastycznej smutnego króla wirusa. Takie zadanie dzieci otrzymały od wychowawczyni po uprzedniej lekturze „Bajki o złym królu wirusie i dobrej kwarantannie” autorstwa Doroty Bródki. Zarówno treść bajki, jak i wizualizacja wirusa z pewnością pomogły dzieciom zmierzyć się z nową rzeczywistością i spróbować zrozumieć tę trudną sytuację, w której się znajdujemy.

W repertuarze zadanych prac plastycznych nie mogło zabraknąć również tych wiosennych. To za sprawą tego zadania do domów uczniów II „c” przyleciały bociany.

Autor: Agnieszka Kuraś

Kolarze: Magdalena Zgórska