II. miejsce w ogólnopolskim konkursie

„Najpiękniejsza świąteczna ozdoba bożonarodzeniowa”

11 stycznia 2019 roku w Sportowej Szkole Podstawowej nr 17 w Sosnowcu został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pt. „Najpiękniejsza świąteczna ozdoba bożonarodzeniowa”. Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, jury wyłoniło prace zwycięzców. Wśród nich znalazła się uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie, Michalina Szczepańska z kl. II „b”, która zajęła II miejsce.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i nauczycieli w całej Polsce. Polegał na stworzeniu dowolną metodą estetycznej ozdoby przestrzennej, dekoracji świątecznej z dowolnie dobranych materiałów np. szyszek, bombek, makaronu. Celem zaś konkursu było kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie kreatywności dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych np. ciekawych materiałów i technik plastycznych oraz rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych. Każdy uczestnik mógł zgłosić tylko jedną pracę.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 161 prac, w związku z tym jury nagrodziło 9 najpiękniejszych prac, w tym pracę Michaliny Szczepańskiej z naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

Agata Bazak