III rajd pieszy Śladami Józefa Piłsudskiego: Kurozwęki-Oględów

W dniu 18 czerwca 2021r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Anną Dziewięcką-Fortuną brali udział w III rajdzie pieszym Śladami Józefa Piłsudskiego: Kurozwęki-Oględów. Celem rajdu było uczczenie pobytu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Oględowie, promocja walorów krajobrazowych i historycznych ziemi staszowskiej oraz popularyzacja aktywnego wypoczynku i ruchu na świeżym powietrzu. Organizatorami rajdu byli: Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Kurozwękach, Koło Gospodyń Wiejskich w Oględowie i OSP Oględów. Po zbiórce w PSP w Kurozwękach uczestnicy przemaszerowali trasą Kurozwęki-Oględów, gdzie w Oględowie pod tablicą upamiętniającą pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Oględowie złożono kwiaty, a uczniowie PSP w Kurozwękach przeprowadzili krótką lekcję historii. Po lekcji uczestnicy udali się na poczęstunek do remizy strażackiej OSP Oględów, następnie uczestniczyli w konkursie. Na zakończenie rajdu przedstawiciele szkół otrzymali od Dyrekcji PSP w Kurozwękach upominki za udział w rajdzie.

Anna Dziewięcka-Fortuna

25-06-2021, Zbigniew Maruszewski