III Turniej Eliminacyjny Ogólnopolskich Mistrzostw w MINISIATKÓWCE DZIEWCZĄT o Puchar Kinder Joy of Moving

W sobotę 22.04.2023 r. dziewczęta z klas piątych ze staszowskiej „Dwójki” wzięły udział w III Turnieju Eliminacyjnym Ogólnopolskich Mistrzostw w MINISIATKÓWCE DZIEWCZĄT o Puchar Kinder Joy of Moving, który odbył się we Włoszczowie. Start w tym turnieju był dla nas bardzo ważny, gdyż nasz drugi zespół nie były jeszcze pewny awansu do finału wojewódzkiego, w którym zagra 10 najlepszych zespołów w kategorii „trójek” z naszego województwa. Do rywalizacji sportowej tego dnia przystąpiło 19 zespołów. Drużyny zostały podzielone na cztery grupy, w których rywalizowały systemem „każdy z każdym”.

Nasze zespoły rywalizowały w grupie 1 i 3:

GRUPA 1: GALA SKARŻYSKO I, UKS LOLEK KLUCZEWSKO, VOLLEY STARS OSTROWIEC I, PSP NR 2 STASZÓW II, SP 25 KIELCE II

GRUPA 3:PSP NR 2 STASZÓW I, GALA SKARŻYSKO III, VOLLEY STARS OSTROWIEC II, MUKS JEDYNKA OSTROWIEC I, SP 25 KIELCE III.

Tak jak na poprzednich turniejach, ZESPÓŁ I nie miał większych problemów z wygraniem swojej grupy. Dziewczęta pewnie awansowały do ścisłego finału, w którym musiały uznać wyższość drużyn ze Skarżyska oraz Włoszczowy. Wygrywając mecz z zespołem z Kielc, zakończyły swój udział w turnieju na miejscu trzecim, uzyskując awans do finału wojewódzkiego z dorobkiem 47 punktów.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA GRUPY FINAŁOWEJ O MIEJSCA 1 - 4

I MIEJSCE: VIKTORIA WŁOSZCZOWA

II MIEJSCE: GALA SKARŻYSKO I

III MIEJSCE: PSP 2 STASZÓW I

IV MIEJSCE: SALOS KIELCE

Początek zawodów nie był optymistyczny dla dziewcząt z II ZESPOŁU, które w swojej grupie oprócz drużyny z Ostrowca i Kielc, trafiły także na lidera rozgrywek – Galę Skarżysko I oraz na zespół z Kluczewska, który w poprzednich turniejach dwukrotnie zajmował bardzo wysokie piąte miejsce. Przypominając słowa legendarnego trenera „dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”, dziewczęta dzielnie walczyły o każdy punkt. Wygrywając mecz z Ostrowcem oraz z Kluczewskiem, zajęły trzecie miejsce w swojej grupie. W dalszej części rozgrywek mogły walczyć o miejsca 9-12. W tej grupie finałowej rozegrały trzy spotkania, które zakończyły się naszym zwycięstwem. Turniej we Włoszczowie zakończyły na miejscu dziewiątym. Po zliczeniu punktów turniejowych wszystkim startującym drużynom nasz ZESPÓŁ II, który w sumie zdobył 29 punktów, również mógł cieszyć się z awansu do finału wojewódzkiego.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA GRUPY FINAŁOWEJ O MIEJSCA 9 - 12

IX MIEJSCE: PSP 2 STASZÓW II

X MIEJSCE: GALA SKARŻYSKO II

XI MIEJSCE: GALA SKARŻYSKO III

XII MIEJSCE: START DOBROMIERZ

Nasze zespoły wystąpiły w składzie:

Zespół I – Oliwia Baczewska kl. 5 C, Antonina Zgórska kl. 5 C, Lena Golonka kl. 5 D, Natalia Wrona kl. 5 D

Zespół II – Aleksandra Brocka kl. 5 C, Maria Łukasik kl. 5 C, Milena Maj kl. 5 D, Maja Przytuła kl. 5 D

Wszystkim młodym sportsmenkom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy wytrwałości w zdobywaniu kolejnych umiejętności siatkarskich i nie tylko.

Bernadeta Wieczorek

Zespół I i II z nauczycielem

Rozpoczęcie turnieju, podział na grupy

23-04-2023, Zbigniew Maruszewski