Informacja o podręcznikach - 2018/2019

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Wyposażenie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej i gimnazjum jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej, wykonywanym przez jednostki samorządu terytorialnego prowadzące te szkoły.

Wyposażenie obejmuje klasy:

• I–III szkoły podstawowej (podręczniki do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zajęć

z zakresu danego języka obcego nowożytnego, materiały edukacyjne lub materiały ćwiczeniowe),

• IV–VIII szkoły podstawowej (podręczniki, materiały edukacyjne lub materiały ćwiczeniowe),

• III gimnazjum (podręczniki, materiały edukacyjne lub materiały ćwiczeniowe),

Podręczniki lub materiały edukacyjne

są gromadzone w bibliotekach szkolnych i będą wypożyczone uczniom bezpłatnie w szkole, w miesiącu wrześniu.

Materiały ćwiczeniowe do wybranych przedmiotów:

są gromadzone w bibliotekach szkolnych i będą uczniom przekazywane w szkole, w miesiącu wrześniu, bezpłatnie, bez obowiązku zwrotu po zakończonych zajęciach dydaktycznych
w danym roku szkolnym.

Informacja dla rodziców (prawnych opiekunów) uczniów, którzy podtrzymują wolę, aby ich dziecko uczestniczyło w lekcjach religii rzymsko-katolickiej.

ZAKUP PODRĘCZNIKÓW ORAZ MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH Z RELIGII WE WŁASNYM ZAKRESIE (zgodnie z wykazem zamieszczonym poniżej)

im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie

Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019;

KLASA I

Religia

Informacja dla rodziców (prawnych opiekunów) uczniów, którzy wyrażają wolę, aby ich dziecko uczestniczyło w lekcjach religii rzymsko-katolickiej. (wyrażenie woli odbywa się poprzez złożenie oświadczenia w formie pisemnej, na początku września).

tytuł: „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa

ODDZIAŁ GIMNAZJALNY

KLASA III

Autor: Ks. Stanisław Łabendowicz

Tytuł: „Żyć w miłości Boga ”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezji Sandomierskiej

Do zakupu we własnym zakresie.

Podręczniki i materiały ćwiczeniowe obowiązujące

w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Staszowie w roku szkolnym 2018/2019

(pełny wykaz)