It's Easter Time! czyli CLILowa lekcja świąteczna w 3 a

Uczniowie klasy 3 a uczestniczyli w lekcji angielskiego poświęconej zwyczajom i tradycjom wielkanocnym krajów anglojęzycznych. Lekcja została przeprowadzona metodą CLIL czyli Content and Language Integrated Learning w ramach programu Erasmus+ realizowanego przez naszą szkołę. CLIL to nowatorski sposób nauczania językowego opartego na jednoczesnym przekazywaniu treści edukacyjnych i elementów języka obcego. Metoda ta jest rekomendowana przez Komisję Europejską na rzecz promowania nauki języków obcych i różnorodności językowej.

Nasze zajęcia opierały się na pracy ćwiczeniowej i warsztatowej, co pozwoliło na praktyczne wykorzystanie przyswojonej wiedzy merytorycznej oraz specjalistycznego słownictwa. Uczniowie pracowali indywidualnie, w grupach i parach przy użyciu nowoczesnych technik TIK oraz tradycyjnej pracy projektowej. Poznali nie tylko angielskie słownictwo związane ze świętami wielkanocnym, ale i wielkanocne zwyczaje w takich krajach jak Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone.

Agnieszka Barańska

Chłopcy prezentują efekt pracy w grupie

Dziewczynki prezentują efekt pracy w grupie

Grupa dziewczynek wykonuje wielkanocny quiz