Jesień w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny nad Wisłą to urokliwe miasteczko położone w województwie lubelskim, od dziesiątków lat cel podróży wielu turystów oraz ostoja artystów.

Jesienią wygląda najpiękniej, o czym przekonali się uczniowie klasy VIa i VIc. Podziwiali oni Kazimierz z baszty oraz Góry Trzech Krzyży. Spacerowali urokliwym rynkiem i mogli przenieść się w lata 50. ubiegłego wieku, gdyż właśnie kręcono film. Atrakcją była przejażdżka meleksami. Po drodze uczniowie mogli posłuchać na miejscowym kirkucie historii o żydowskich mieszkańcach miasteczka wymordowanych podczas II wojny światowej, a także podziwiać zadziwiający wąwóz korzeniowy.

Wycieczkę zakończyła wizyta w uzdrowisku Nałęczów, chętnie odwiedzamy w przeszłości przez pisarza Stefana Żeromskiego. W parku Zdrojowym szóstoklasiści zregenerowali siły w pijalni wód mineralnych oraz karmili liczne kaczki i łabędzie.

Autor: mgr Anna Walas

Więcej zdjęć >>