Kartki wielkanocne do Papieża Franciszka

Z okazji nadchodzących świąt Zmartwychwstania Pańskiego uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie własnoręcznie zaprojektowali i wykonali kartki do Papieża Franciszka.

Przedsięwzięcie to zrealizowane zostało w ramach ogólnopolskiego konkursu plastycznego ogłoszonego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Kartki wielkanocne do Papieża Franciszka wykonało 47 uczniów z naszej szkoły.

W dzisiejszych czasach, gdy świat pędzi do przodu, a ludzie ciągle gdzieś się spieszą i myślą, aby się nie spóźnić, pisanie kartek wydawać by się mogło staroświeckie. Jednak wcale tak nie jest. Po chwilowym zauroczeniu Internetem i tzw. e-kartką, ludzie ponownie powracają do wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych. Dlaczego? Odpowiedź wydaje się prosta. Otóż własnoręcznie napisane życzenia, w zaklejonej kopercie, są bodaj najbardziej adekwatnym sposobem, najlepiej oddającym nastrój świąt, oraz emocji i uczuć do osób bliskich naszemu sercu.

Autor: Agata Bazak

25-03-2018, Marek Poniewierka