Klasa I „c” rok szkolny zakończyła ze złotymi medalami

10 miesięcy temu rozpoczynali swoją wielką życiową przygodę ze szkołą. To był dla nich wyjątkowy czas – poznawania tego co dotąd było im nieznane. W pierwszej klasie poradzili sobie świetnie.

W środę, 19 czerwca uroczyście zakończyli rok szkolny 2018/2019 – rok pełen wrażeń i nowości. Z rąk wychowawczyni Pani Barbary Dorobek – Skórskiej odebrali swoje pierwsze w życiu świadectwa, które jak sama zaznaczyła są „paszportami” do drugiej klasy. Uczniowie otrzymali także dyplomy i nagrody książkowe za wzorowe zachowanie i naukę. Cały rok ciężko pracowali, by na zakończenie pierwszej klasy wychowawczyni im pogratulowała i zawiesiła na ich szyjach złote medale.

Pierwszoklasiści także dobrze przygotowali się do tego, by uroczyście podziękować swojej wychowawczyni za pracę i podjęty trud kształtowania młodych charakterów. Specjalnie dla niej nauczyli się wiersza, który wyrecytowali podczas wręczania kwiatów: „Droga Pani Basiu, zaczniemy zwyczajnie, że z Panią w szkole było bardzo fajnie: i w deszczu, i w słotę, i smutku, w radości, wspierasz i uczysz życia w radości. Dzisiaj za wszystko chcemy Pani podziękować i skromny bukiecik kwiatów podarować”.

Dziś już bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia, pewniejszym krokiem idą w przyszłość. Z odwagą przyjęli to co przyniosła im pierwsza klasa. Zanim jednak znów zasiądą w szkolnych ławkach czeka ich wakacyjna przygoda. Oby ten czas był dla nich beztroski i radosny, dał odpoczynek i pozwolił w dobrym humorze i zdrowiu wrócić do obowiązków uczniowskich.

Tekst: Agnieszka Kuraś

Zdjęcia: Agnieszka Konat