Klasa II a „Czyta z klasą lekturki spod chmurki”

W ramach realizacji II modułu międzynarodowego projektu czytelniczego wspierającego czytelnictwo wśród uczniów klas I – III uczniowie klasy II a wykonali kolejne projektowe zadania. Lekturą w tej edycji była książka Tove Jansson „Zima Muminków”, która wszystkim bardzo się podobała. Nasza sala lekcyjna zamieniła się czasowo w zimową krainę (tym bardziej, że za oknem również jest prawdziwa zima). W zimowej krainie oczywiście powinny pojawić się bałwanki i pojawiły się...ekobałwanki wykonane z różnorodnych odpadów segregowanych, które nadają się do recyklingu. Uczniowie zaprojektowali i wykonali "Zimowe EKO kreacje", a później odbył się w klasie pokaz mody eko. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne zadania i zabawy z bohaterami lektury.

Klasa II a „Czyta z klasą lekturki spod chmurki” - galeria

Uczniowie i wychowawca klasy II a

Foto: Edyta Brożyna

21-02-2021, Zbigniew Maruszewski