Klasa II c pracuje w domu

II c - My się wirusowi nie dajemy i w domu pracujemy

My się wirusowi nie dajemy i codziennie z Panią Basią w domu pracujemy – w myśl tego hasła uczniowie klasy II „c” zdają trudny egzamin z funkcjonowania w nowej rzeczywistości, w jakiej przyszło nam się znaleźć za sprawą rozprzestrzeniającego się wirusa Covid-19

Dzieciaki wraz z rodzicami już od pierwszych dni, kiedy zawieszona została nauka w szkole, wykazują się ogromnym zrozumieniem, sumiennością i odpowiedzialnością. Każdego dnia wychowawczyni klasy Pani Barbara Dorobek Skórska drogą e-mailową przekazuje rodzicom karty pracy dla dzieci, a także filmiki instruktażowe. W ten sam sposób uczniowie doskonalą również umiejętności z języka angielskiego.

Cała klasa pozostaje ze sobą w stałej łączności za sprawą wspólnej grupy na profilu facebookowym. Tutaj rodzice dzielą się efektami pracy swoich pociech, a także codziennością, poruszają sprawy ważne, ale to także kanał do tego, by wspólnie uśmiechnąć się do siebie pozostając jednocześnie w domach.

W ostatnich dniach dzieciaki miały do wykonaniu, według filmiku instruktażowego przesłanego przez wychowawczynię, królika wielkanocnego. Zdjęcia uczniów z pracami trafiły w sposób elektroniczny zarówno do wychowawczyni, jak i na grupę facebookową, gdzie mogła podziwiać je cała społeczność klasy II „c”. Ze wszystkich zdjęć powstał uroczy kolaż stworzony przez jedną z mam.

Bądźmy cierpliwi, postępujmy odpowiedzialnie, dbajmy wzajemnie o siebie i dobre relacje, a co najważniejsze pozostańmy w tym trudnym czasie w swoich domach. Skorzystajmy z możliwości spotkań wirtualnych, by za jakiś czas móc w zdrowiu i pogodzie ducha spotkać się w realnej rzeczywistości.

Tekst: Agnieszka Kuraś

Kolaż: Magdalena Zgórska