Klasa IId w fabryce bombek

Wkrótce święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji w dniu 14 grudnia została zorganizowana wycieczka do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy II d. Pod opieką przewodnika dzieci zwiedziły zakład. Obejrzały jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej. Poznały również etapy powstawania bombki. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów. W drodze powrotnej do Staszowa zwiedziliśmy zamek w Baranowie Sandomierskim.
Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę świąt.
Autor tekstu: Izabela Socha
Zdjęcia: Arleta Nawrot-Kowalik