Klasa III a pożegnała zimę i powitała wiosnę

Zgodnie ze starym zwyczajem 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny należy pożegnać zimę. Symbolem zimy jest zazwyczaj słomiana kukła – marzanna, ozdobiona papierem, bibułą i wstążkami. Uczniowie klasy III a samodzielnie wykonali swoje kukły i w towarzystwie pierwszych wiosennych promieni słońca wyruszyli nad staszowską rzekę Czarną, aby...” wyprawić zimę do morza”. W drodze powrotnej oczywiście poszukali pierwszych oznak wiosny, czyli wiosennych kwiatów.

„Zgiń, przepadnij, zimo, i nie wracaj do nas, na przyjęcie wiosny otwórzmy ramiona. A teraz, gdy zima poszła już daleko – zatańcz z nami, wiosno, nad zieloną rzeką.” W. Chotomska

Uczniowie klasy III a

Foto Edyta Brożyna