Klasa IV d Liderem Robotyki w Szkole

W roku szkolnym 2021/2022 klasa IV d brała udział w zajęciach z robotyki w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Uczniowie pracowali z zestawami WeDo 2.0 LEGO® Education. Robotyka łączy w sobie różne dziedziny, a uczniowie poznają je i uczą się przez dobrą zabawę. Podczas zajęć uczniowie budowali wiatraki, łaziki marsjańskie, kwiatki, pszczoły, śmieciarki, helikoptery, żaby oraz delfiny. Praca z WeDo 2.0 LEGO® Education to kreatywna zabawa, która uczy logicznego myślenia, a ponadto pozwala uczniom rozwinąć umiejętności manualne i konstruktorskie. Klasa IV d jest już gotowa na kolejny etap nauki programowania z LEGO® Education SPIKE™ Prime dzięki uczestnictwu naszej szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

Opracowała: mgr Justyna Szczepańska

21-06-2022, Zbigniew Maruszewski