"Kochane pierwszaki" w Kielcach

Uczniowie klasy I C z wych. Niną Madyńską-Poniewierką pojechali 21 września 2017 roku na wycieczkę do Kielc, żeby wsiąść udział w akcji "Kochane Pierwszaki". Imprezę dla 1000 pierwszoklasistów z całego województwa zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach wspólnie z między innymi Kurią Diecezjalną, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Wojewodą Świętokrzyskim i Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego.
Akcja pn. „Kochane Pierwszaki” ma na celu m.in. wykształcenie w najmłodszych uczniach klas podstawowych nawyków bezpiecznego zachowania. Podczas uroczystości najmłodsi uczniowie klas podstawowych uczą się zasad bezpieczeństwa osobistego oraz bezpiecznego poruszania się po drodze. Stróże prawa przekonują także maluchy do noszenia odblasków. Podczas spotkania poświęcone zostały tornistry uczniów klas I przez ks. Biskupa Mariana Florczyka.
Tegoroczna edycja odbyła się w Hali Legionów w Kichach. W czasie wspólnej zabawy dzieci mogły pogłębić wiedzę na temat zagrożeń wypadkami drogowymi, przewidywania skutków zabaw w pobliżu jezdni. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach praktycznie uczyli jak bezpiecznie zachować się w ruchu drogowym, zaprezentowali też specjalistyczny sprzęt policyjny. Każde dziecko mogło wykonać odbitkę własnych linii papilarnych na okazjonalnych kartach daktyloskopijnych.
W trakcie spotkania odbyły się liczne zabawy związane z profilaktyką i bezpieczeństwem na drodze.
Źródło: KWP w Kielcach
Więcej zdjęć >>