Koło Misyjne z kolędą w Radomyślu nad Sanem

W dniu 21 stycznia 2018 r. członkowie Koła Misyjnego działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Staszowie uczestniczyli w Jubileuszu Misji w ramach obchodzonej 200. rocznicy powstania Diecezji Sandomierskiej. Opiekunami grupy podczas wyjazdu byli ks. Paweł Maciąg, Ewa Lesiak i autorka niniejszego artykułu.

Podczas wspólnego spotkania dziękowano za posługę misjonarzy z naszej diecezji, modlono się za kapłanów, osoby zakonne i świeckie aktualnie posługujące na misjach oraz o nowe powołania misyjne.

Na Jubileusz Misji przybyły z całej diecezji sandomierskiej grupy kolędników misyjnych, w tym grupa ze Staszowa, które w okresie bożonarodzeniowym przedstawiały jasełka oraz kwestowały na rzecz misjonarzy.

W jubileuszowym spotkaniu wziął udział bp Krzysztof Nitkiewicz, bp senior Edward Frankowski oraz zaproszony gość, bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej, który wiele lat posługiwał na misjach.

Misyjne spotkanie rozpoczął koncert kolęd w wykonaniu chóru młodzieży z Ukrainy, a następnie była sprawowana Msza święta, którą sprawowali księża biskupi i kapłani przybyli z grupami misyjnymi.

W homilii bp Jan Piotrowski zaznaczył, że podczas dwustuletniej historii diecezji sandomierskiej wspólnota Kościoła lokalnego rozrastała się jak ewangeliczne ziarenko gorczycy włączając się w wielkie dzieło misyjne. Biskup przywołał także postaci wielkich misjonarzy, którzy wyszli z ziemi sandomierskiej między innymi ks. kard. Adama Kozłowieckiego i ks. Marcelego Prawicę.

Po Mszy świętej w auli Domu Rekolekcyjnego „Augustianum” odbyła się telekonferencja z misjonarkami świeckimi, które aktualnie posługują w wiosce dziecięcej w Gulu w Ugandzie. Na koniec kolędnicy misyjni przeszli ulicami Radomyśla w kolorowym marszu ewangelizacyjnym śpiewając kolędy.

Tekst i zdjęcia Agata Bazak

Więcej zdjęć >>