"Koń jaki jest, każdy widzi..."

14 czerwca br. uczniowie klasy IVa udali się na nietypowe zajęcia do stajni „Mam pasję”, której właścicielką jest Beata Skowrońska. Obiekt znajduje się przy ulicy Krakowskiej, więc czwartoklasiści pod opieką wychowawczyni i rodziców udali się na wycieczkę pieszo.

Na miejscu przywitała ich właścicielka, która oprowadziła gości po posesji i zapoznała z mieszkańcami stajni, wśród nich były kuce i koń huculski. Uczniowie w trakcie zwiedzania dowiedzieli się podstawowych informacji na temat opieki nad końmi czy sprzętu jeździeckiego. Byli również świadkami popisu jazdy konnej.

Największe jednak emocje związane były z samodzielną przejażdżką na koniu. Najpierw jednak trzeba było przygotować zwierzęta do jazdy, czyli wyczyścić je i osiodłać. Zrobili to sami uczniowie, oczywiście pod okiem instruktorki. Następnie każdy z miał możliwość dosiąść rumaka i zrobić kilka okrążeń w hali do konnej jazdy. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w indywidualnych biegach z przeszkodami. Za uczestnictwo w zajęciach jeździeckich czwartoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Miłość pani Beaty Skowrońskiej do koni jest zaraźliwa i wielu uczniów klasy IVa postanowiło wrócić w przyszłości do stajni i rozwijać swoją rozbudzoną pasję jeździecką.

Tekst i zdjęcia: Anna Walas

20-06-2018, Marek Poniewierka