Konkurs "Bezpieczeństwo na piątkę"!

Dwójka” trzecia w konkursie na "Bezpieczeństwo na piątkę"!

W dniu 30 października w Centrum Kultury w Rytwianach odbyły się powiatowe eliminacje XII Wojewódzkiego konkursu "Bezpieczeństwo na piątkę", skierowanego do uczniów klas piątych. W tym roku naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Grzegrzółka Szymon i Jakub Rożek z kl. V B oraz Mateusz Chara z klasy V C.

Podczas konkursu 3-osobowe zespoły piątoklasistów rozwiązywały test składający się z 26 pytań, dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa osobistego.

Kolejny etap to ćwiczenia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prezentacja prac plastycznych na temat „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”. Wszystkie elementy konkursu miały na celu sprawdzenie, ale i utrwalenie zdobytej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznego i rozważnego spędzania wolnego czasu.

Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce zostawiając w tyle 15 innych drużyn. Konkurencja była duża a poziom wysoki, ale nasi uczniowie poradzili sobie świetnie. W nagrodę otrzymali drobne upominki ufundowane przez firmę ENEA. Uczniów do konkursu przygotowywała Elżbieta Mikus.

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Mikus

Więcej zdjęć >>