Konkurs historyczny o I. J. Paderewskim dla uczniów PSP nr 2 w Staszowie

KONKURS HISTORYCZNY DLA UCZNIÓW PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W STASZOWIE

IGNACY JAN PADEREWSKI (1860 – 1941) – FORTEPIAN I POLITYKA

1. Organizator:

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie

2. Cele konkursu:

• Przybliżenie uczniom postaci Ignacego Jana Paderewskiego,
  • Propagowanie dokonań politycznych i artystycznych Ignacego Jana Paderewskiego – wybitnego polskiego pianisty, kompozytora, działacza niepodległościowego, męża stanu i polityka,
  • Popularyzowanie wiedzy historycznej dotyczącej walki o niepodległość Polski,
  • Kształtowanie postaw patriotycznych,
  • Rozwijanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z informacji zawartych w różnych źródłach.

3. Warunki uczestnictwa:

• Konkurs jest skierowany do uczniów klas szóstych, siódmych, ósmych szkoły podstawowej .
  • Oparty jest na współzawodnictwie indywidualnym.
  • Tematyka konkursu dotyczy życia i działalności Ignacego Jana Paderewskiego.
  • Formą sprawdzenia wiedzy będzie test zawierający zadania otwarte,
  • Na rozwiązanie zadań przeznaczone jest 45 minut.
  • Przystąpienie uczniów do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Konkursu.

4. Zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmują nauczycielki historii: Marzanna Baran i Beata Ptak do 26.10.2020 r. (poniedziałek).

5. Termin:

Konkurs odbędzie się 30 października 2020 r. (piątek) o godz. 11.30.

6. Nagrody: dyplomy i upominki (I-III miejsce oraz wyróżnienia).

7. Ocena prac:

• Prace oceni komisja konkursowa powołana przez Organizatora.
  • Testy konkursowe zostaną opracowane na podstawie podanej bibliografii.

8. Wyniki konkursu:

• O terminie uroczystego podsumowania konkursu i ogłoszenia wyników wszyscy zainteresowani zostaną powiadomieni.

9. Źródła wiedzy na temat Ignacego Jana Paderewskiego:

• Opracowania

Maria Śladowska "Ignacy Jan Paderewski" Warszawa 2008, Wydawnictwo Sejmowe

Halina Lorkowska, Ignacy Jan Paderewski: człowiek i dzieło, Poznań 2013

Marian Marek Drozdowski, Ignacy Jan Paderewski: zarys biografii politycznej, Warszawa 1979 [lub wyd. późniejsze],

· Portale internetowe odnoszące się do życia i twórczości Ignacego Jana Paderewskiego,

• Strona internetowa PSP nr 2 w Staszowie (zs2.staszow.pl).

10. Uwagi dodatkowe:

• Materiały o Ignacym Janie Paderewskim dostępne są w bibliotece szkolnej.
  • Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody – przez uczestników i ich opiekunów – na przetwarzanie ich danych osobowych przez Organizatora oraz na publiczne – w tym w mediach – wykorzystanie danych osobowych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Beata Ptak

09-10-2020, Zbigniew Maruszewski