Konkurs historyczny o I. J. Paderewskim - Wyniki

Wyniki konkursu historycznego

pt. „Ignacy Jan Paderewski (1860 – 1941) – Artysta i Mąż Stanu”

W dniu 25 października 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Staszowie odbył się konkurs historyczny pt. „Ignacy Jan Paderewski (1860 – 1941) – Artysta i Mąż Stanu” zorganizowany przez interdyscyplinarną grupę nauczycieli w składzie: mgr Marzanna Baran, mgr Beata Ptak, mgr Anna Legawiec i mgr Agata Bazak.

Celem konkursu było propagowanie oraz przybliżanie uczniom dokonań politycznych i artystycznych Ignacego Jana Paderewskiego – wybitnego polskiego pianisty, kompozytora, działacza niepodległościowego, męża stanu i polityka, przypomnienie postaci Ignacego Jana Paderewskiego, popularyzowanie wiedzy historycznej dotyczącej walki o niepodległość Polski, kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z informacji zawartych w różnych źródłach.

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej. Oparty był na współzawodnictwie indywidualnym. Formą sprawdzenia wiedzy był test w formie pytań otwartych. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli przeznaczone 45 minut.

Komisja konkursowa uwzględniając podane w regulaminie kryteria, wyłoniła zwycięzców, którzy zdobyli największą ilość punktów.

I miejsce zdobył Eryk Pierzchała z klasy VII „c”.

II miejsce otrzymał Filip Adamczyk z klasy VIII „c”.

III miejsce ex aequo przyznano Ernestowi Łukaszkowi z klasy VII „a” oraz Jakubowi Rożkowi z klasy VI „b”.

Dyplomy i nagrody wręczone zostały podczas szkolnej akademii z okazji Święta Szkoły w dniu 7 listopada 2019 r. Nagrody wręczyli: burmistrz Miasta i Gminy Staszów pan Leszek Kopeć wraz z wiceburmistrz panią dr Ewą Kondek oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie pan dr Dariusz Kubalski i przewodniczący Rady Rodziców pan Ireneusz Kwiecjasz.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: mgr Agata Bazak

Zdjęcie: mgr Zbigniew Maruszewski