Konkurs "Katyń pamiętamy"

---------------------------------------------------

Międzyszkolny Konkurs Historyczny
„Katyń Pamiętamy”

W dniu 30.04.2020 r. został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Katyń pamiętamy”, zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie.

Konkurs był adresowany do uczniów klas VI – VIII szkoły podstawowej z terenu naszej gminy a jego koordynatorkami były nauczycielki historii: mgr Marzanna Baran i mgr Beata Ptak. Honorowy patronat nad Konkursem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.

Zadaniem uczestników tej rywalizacji było wykonanie komiksu przedstawiającego opowieść, rozgrywającą się na tle rzeczywistych wydarzeń historycznych związanych ze zbrodnią katyńską.

Zwyciężyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie w składzie: Aleksandra Jarosz, Nikola Świątek i Tomasz Jońca. Są to uczniowie kl. VIII a, którzy przygotowali pracę pod opieką nauczycielki historii mgr Beaty Ptak.

Serdecznie gratulujemy.

Nagrodzona praca zamieszczona poniżej:

04-05-2020, Marek Poniewierka