Konkurs plastyczny pt. „Jezus Chrystus naszym „Królem”

Jezus Chrystus naszym Królem

Nikola Światek i Aleksandra Jarosz z kl. VII „a” Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Jezus Chrystus naszym „Królem”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje JE ks. bp Stanisław Jamrozek, Delegat Komisji Episkopatu Polski ds. Ruchów Intronizacyjnych.

Celem Konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana proklamowanego w Polsce 19 listopada 2016 roku i zachęcenie ich do podjęcia wynikających z niego zobowiązań.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 listopada br. o godz. 9.00 podczas obchodów 2. rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w ramach spotkania ruchów intronizacyjnych „Niepodległa Polska Królestwem Chrystusa” w Auli świętego Jana Pawła II przy Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach.

Za uczennice staszowskiej „Dwójki” trzymamy kciuki i życzymy im wysokiej wygranej.

Tekst i zdjęcie Agata Bazak

28-10-2018, Marek Poniewierka