Konkurs z okazji Święta Szkoły pt. „Cud nad Wisłą”- 100. rocznica Bitwy Warszawskiej

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w corocznym konkursie plastycznym dotyczącym historii naszego kraju. Należy wykonać pracę plastyczną nawiązującą do zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 r. Tematyka prac powinna dotyczyć walk, postaci lub historii związanych z walkami toczonymi przez polskich żołnierzy w 1920 r. Interpretacja tematu zależy od uczestnika.

ORGANIZATOR:

Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie, nauczyciele plastyki

UCZESTNICY:

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie.

Prace oceniane będą w kategoriach:

• klasy I-III
  • klasy IV-VIII

TEMAT KONKURSU:

Wykonaj pracę plastyczną na temat: „ Cud nad Wisłą”- 100. rocznica Bitwy Warszawskiej

CELE KONKURSU:

Głównymi celami konkursu są:

• upowszechnienie wiedzy historycznej dotyczącej przyczyn, przebiegu i znaczenia Bitwy Warszawskiej,
  • zainteresowanie uczniów historią Polski,
  • rozwijanie i promowanie zdolności plastycznych uczniów,
  • zachęcanie uczniów do ciekawej interpretacji tematu

ZASADY UCZESTNICTWA

1. Należy wykonać pracę plastyczną na zadany temat; technika dowolna.

2. Prace należy wykonać w formacie A-3.

3. Każda praca powinna być podpisana: imię, nazwisko i klasa do której uczęszcza uczeń.

4. Przekazanie pracy na konkurs jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych uczestnika do celów przeprowadzenia konkursu.

5. Zgłoszenie prac do Konkursu jest równoznaczne z przekazaniem na rzecz Organizatorów praw autorskich do nich, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji w wydawnictwach wszelkiego typu, wydawanych przez Organizatorów oraz w Internecie.

OCENA PRAC

1. Oceny prac konkursowych dokona powołane przez organizatora jury.

2. Kryteria oceny prac:

- zgodność z tematem,

- pomysłowość,

- estetyka wykonania,

- wyraz artystyczny.

TERMIN SKŁADANIA PRAC

Prace należy złożyć w terminie do 30 października 2020 r. w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW

Komisja konkursowa wybierze najciekawsze prace i przyzna nagrody. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie. Uroczysty finał Konkursu połączony z wystawą prac nagrodzonych i wręczeniem nagród odbędzie się podczas Święta Szkoły w dniu 06.11.2020 r. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Jolanta Wójcik