Kubica i wrotki

Dnia 03.06.2019r. ze Staszowskiej "Dwójki" wyruszył rajd pieszy do Golejowa. Klasa VC przeszła podczas rajdu
16 tysięcy kroków, tym samym pobijając wyzwanie Roberta Kubicy "Zrób dziennie 5 tyś. kroków" trzykrotnie!
Uczestnicy rajdu realizują różne założenia programu prozdrowotnego "Trzymaj formę", a wyzwania sportowe i kulinarne są ich ulubionymi.
Na Golejowie odbyło się ognisko, gdzie uczniowie piekli nie tylko kiełbaski ale i inne zdrowe i wymyślne przekąski.
Potem było pluskanie w wodzie i gra w piłkę. Pogoda na tego rodzaju aktywność fizyczną była wymarzona, bo to już przecież czerwiec. Ale nawet kiedy pada można też fajnie i aktywnie zorganizować sobie czas.
W deszczowe dni maja w ramach programu "Trzymaj formę", klasy czwarte wyruszyły do Mielca na naukę jazdy na wrotkach. Na torze wrotkarskim przy ulicy Wolności 1, nasi czwartoklasiści szlifowali jazdę na wrotkach, a po trzech godzinach sprawdzali swoje umiejętności na torach przeszkód. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że to świetna zabawa, a siedzenie przed komputerem to nuda.
Rajd i wyjazdy na wrotki zorganizowały nauczycielki w-f, realizujące program "Trzymaj formę"- pani B.Malinowska i M.Wrona, które zapraszają i zachęcają do podejmowania wyzwań rekreacyjno-sportowych i inne klasy z PSP Nr2 w Staszowie. Zdjęcia w galerii.
Życzymy udanych i aktywnych wakacji wszystkim uczniom i nauczycielom.
Autor: mgr Barbara Malinowska
15-06-2019, Marek Poniewierka