Laboratoria Przyszłości największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce – część 1

Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe kwocie 180 300,00 zł.

Do końca roku 2021 r. wykorzystaliśmy 60% wsparcia na zakup następującego wyposażenia:

1. ClassVR Premium 3 skrzynie po 8 sztuk wraz z kontrolerami i kostkami do “rozszerzonej rzeczywistości” z licencją na 5 lat

2. LEGO SPIKE Prime - 6 zestawów

3. LEGO SPIKE Essential - 6 zestawów

4. LOFI Robot CODEBOX Full Kit

5. LEGO SPIKE Prime - 6 zestawów dodatkowych

6. Mata edukacyjna do robotów

7. Biblioteka modeli 3D i robotów online, licencja na 3 lata

8. Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4

9. Laptop Lenovo Y530-15lCH

10. Filament Devil Design

11. Stacja lutownicza

W sumie wykorzystaliśmy 117 979,82 zł.

Zakupiony sprzęt pozwoli nauczycielom uatrakcyjnić prowadzone przez siebie zajęcia a uczniom umożliwi zagłębienie się w sferę wyobrażeń i przybliżenie tego, co do tej pory stanowiło dla nich wyłącznie abstrakcję.

Ewa Pawlik - Witaszek

31-08-2022, Zbigniew Maruszewski