Leśna lekcja przyrody - klasa 3 a

Ostatnią w tym roku szkolnym leśna lekcję uczniowie klasy III a zrealizowali w dniu 26 maja 2023 r. Podczas wędrówki leśnymi ścieżkami uczniowie podziwiali piękno wiosennej przyrody i wsłuchiwali się w odgłosy śpiewających ptaków. Rozpoznawali i nazywali warstwy lasu. Był również czas na sprawdzenie i podsumowanie wiadomości. Każdy uczeń rozwiązywał przygotowane przez Panią Leśnik Joannę Drożdżowską zagadki i zadania przyrodnicze. Po podsumowaniu wiadomości, uczniowie doskonale bawili się wykorzystując dary natury w postaci szyszek, kamieni, gałązek. Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w ognisku i pieczeniu kiełbasek. To była bardzo udana wyprawa.

Ewa Marek

Uczniowie klasy III a podziwiają piękno wiosennej przyrody.

Uczniowie klasy III a rozwiązują zagadki i zadania przyrodnicze

Pani Leśnik sprawdza rozwiązania zagadek i zadań przyrodniczych

Ocena wyników rozwiązanych zadań

Potrafimy upiec kiełbaski nad ogniskiem