List do Świętego Mikołaja

„List do Świętego Mikołaja” to tytuł ogólnopolskiego konkursu literackiego, w którym udział wzięli chętni uczniowie z klas IV-VI z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie. Organizatorem konkursu był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Celem konkursu było zainteresowanie osobą świętego Mikołaja i wzbudzenie wśród uczniów wrażliwości na potrzeby innych oraz zwrócenie uwagi na zainteresowanie drugą osobą – szczególnie w czasie przygotowywania prezentów z okazji świętego Mikołaja. Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym napisaniu listu do świętego Mikołaja. W liście tym należało poprosić Świętego o wyjątkowy prezent, dar dla bliskiej osoby.

Uczniowie staszowskiej „Dwójki” wykazali się inwencją twórczą, wrażliwością na drugiego człowieka i współczuciem w cierpieniu.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia kilku wybranych prac, które reprezentowały naszą szkołę w/w konkursie.

Agata Bazak

06-12-2021, Zbigniew Maruszewski