MAM POMYSŁ - LEKCJA Z MŁODĄ PISARKĄ >>

W grudniu klasa IVc gościła na jednej z lekcji języka polskiego Olę Pielak uczennicę klasy Va naszej szkoły, autorkę książki „Przygody Ziemniaka Stefana”. Lekcja była jedną z cyklu poświęconych książce, jej powstawaniu, pracy drukarni i biblioteki. Młoda autorka czytała fragmenty swojej publikacji oraz odpowiadała na pytania wcześniej przygotowane przez uczniów i zapisane w specjalnej karcie pracy. Uczniowie bardzo żywiołowo reagowali, zadawali dodatkowe pytania, prosili o autografy, pytali o możliwość kupienia książki. Ola bardzo chętnie podpisywała się na specjalnie przygotowanych "kserówkach" strony tytułowej jej książki, ponieważ nie jest jeszcze dostępna w regularnej sprzedaży. Autorka podkreślała ważną rolę nauczycielki nauczania początkowego pani Niny Madyńskiej-Poniewierki, która ją zainspirowała do pisania. Młoda autorka opowiedziała też o planach kontynuacji przygód swojego bohatera i zapewniała, że ma pomysły na kolejną książkę.

Lekcja była bardzo ciekawa. Uczniowie zapewniali, że bardzo chętnie przeczytają tę książkę, a Ola zapewniła, że wkrótce znajdzie się w szkolnej bibliotece.

Autor: mgr Elżbieta Szymańska

02-12-2019, Marek Poniewierka