Mikołaj w Europie - zajęcia otwarte

Mikołaj w Europie.
W dniu 7 grudnia 2018 r. w klasie II d odbyły się zajęcia otwarte. Gośćmi byli rodzice oraz pan dyrektor dr Dariusz Kubalski. Zajęcia rozpoczęły się od zaprezentowania przez dzieci tradycji mikołajkowych w wybranych krajach Europy. Dzieci poznały również legendę o świętym Mikołaju. Głównym celem zajęć było wzbogacenie wiadomości na temat tradycji mikołajkowych, rozwijanie samodzielnej aktywności twórczej oraz umiejętności współdziałania w grupie. Były to drugie zajęcia otwarte w naszej klasie. Wszyscy zgodnie stwierdziły, że to ciekawe doświadczenie i warto je kontynuować. Cieszy fakt, że rodzice są zainteresowani taką formą lekcji i licznie w niej uczestniczą, zdobywając w ten sposób wiedzę o możliwościach i umiejętnościach swoich dzieci. Miło było posłuchać szczerych i ciepłych opinii o prowadzonych zajęciach oraz obserwować uśmiechnięte twarze gości.
Autor: Izabela Socha
Zdjęcia: Arleta Nawrot-Kowalik