Mikołajkowy Maraton Tańca

7 grudnia 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. I.J. Paderewskiego w Staszowie odbył się „Mikołajkowy Maraton Tańca” zorganizowany w ramach programu prozdrowotnego „Trzymaj Formę”. W maratonie wzięło udział 20 dziewcząt z naszej szkoły, które przez godzinę bez przerwy tańczyły do muzyki disco. Taniec oparty był na kroku nawrotnym i kroku czwórkowym, który dziewczęta poznawały na lekcjach wychowania fizycznego w ramach działu: „Rytm muzyka taniec”. Aby uczcić mikołajkowy okres dawania prezentów i dzielenia się radością z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dziewczęta tańczyły przebrane za Świętych Mikołajów. Wszystkie uczestniczki maratonu wykazały się bardzo dobrą wytrzymałością i świetnym poczuciem rytmu. Żadna uczennica nie odpadła i każda „Mikołajka” otrzymała certyfikat ukończenia maratonu. Jury wybrało również dziewczęta tańczące z największą gracją i radością, które otrzymały nagrody dodatkowe. Ale najważniejsza była radość ,że wszystkim udało się dotrwać do końca wyzwania. Dwa lata braku aktywności fizycznej, które zabrał nam covid staramy się teraz nadrobić organizując różne wyzwania ruchowe. Nasza młodzież chętnie uczestniczy w takich przedsięwzięciach. Zapraszamy za rok i mamy nadzieję na udział w maratonie chłopców. Zobaczcie zdjęcia z tego radosnego wydarzenia.

Maraton zorganizowała mgr Barbara Malinowska

Wspólne zdjęcie tancerek