Mikołajkowy Turniej w Mini Piłce Siatkowej dla dziewcząt z rocznika 2010 – 2011

Dnia 06.12.2022 r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej w Mini Piłce Siatkowej dla dziewcząt z rocznika 2010 – 2011. Uczennice miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności siatkarskich, których uczą się, biorąc udział w pozalekcyjnych zajęciach sportowych.Celem turnieju było popularyzowanie piłki siatkowej wśród dziewcząt, podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych. Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn. W wyniku losowania podzielono zespoły na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, na boisku o wymiarach 7x7 m i siatce o wysokości 2.15 m. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 2 punkty, za przegrany 1 punkt. Ze względu na dużą liczbę spotkań organizatorzy turnieju - pani Bernadeta Wieczorek oraz pani Agnieszka Chodyna, ustaliły, że sety będą trwały do 15 punktów, a w przypadku remisu 1:1 rozegrany zostanie tie-break również do 15 punktów.

3. „Śnieżynki”

W grupowych spotkaniach każda z drużyn wykazała się wielką walecznością. Rywalizacji sportowej towarzyszyły ogromne emocje po zdobyciu każdego punktu.

„Śnieżynki” - „Szybujące Strzały” 0:2

W dalszej części rozgrywek drużyny, które zajęły trzecie miejsce w swojej grupie, zagrały o miejsca 5-6. To spotkanie pomiędzy „Dream Team” - „Śnieżynki” zakończyło się wynikiem 0:2.

Mecz o trzecie miejsce toczył się pomiędzy drużynami, które w swoich grupach zajęły miejsce drugie, a były to: „Wróżki Zębuszki” - „Mega Brokatowy Mix”. Mecz ten okazał się najbardziej zacięty w turnieju. Gra zespołów była dość wyrównana i właściwie dopiero końcowe momenty każdego seta decydowały o zwycięstwie. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, czyli tie-break. Set ten toczył się na przewagi przy wielkich emocjach, jakie towarzyszyły nie tylko zawodniczkom, ale także wszystkim kibicom. Rywalizacja w tym secie zakończyła się wynikiem 22:24 na korzyść drużyny „Mega Brokatowy Mix", która wywalczyła brązowe medale.

W finale spotkali się faworyci turnieju: „Bobry Megamocne” - „Szybujące Strzały”. Pojedynek ten był pełen długich akcji, mocnych zagrywek z obu stron. Zwycięzcą okazała się drużyna „Bobry Megamocne", która w dogrywce wykazała się większą odpornością psychiczną.

Klasyfikacja końcowa i składy drużyn:

I miejsce – „Bobry Megamocne” (Lena Golonka kl. V D, Maja Przytuła kl. V D, Milena Maj kl. V D, Natalia Wąsacz kl. V D, Karina Krowińska kl. V D )

II miejsce – „Szybujące Strzały” (Oliwia Baczewska kl. V C, Antonina Zgórska kl. V C, Maria Łukasik kl. V C, Aleksandra Brocka kl. V C, Natalia Skuza kl. V C )

III miejsce – „Mega Brokatowy Mix” (Zuzanna Kijewska kl. V C, Natalia Borek kl. V C, Lena Zamczyk kl. V C, Natalia Wrona kl. V D, Maja Sztuk kl. V D )

IV miejsce – „Wróżki Zębuszki” (Maja Łukawska kl. V A, Julia Strojna kl. V B, Julia Dziarmakowska kl. V B, Vanessa Dolińska kl. V B, Maja Kałamaga kl. V B )

V miejsce - „Śnieżynki” (Aleksandra Świetlik kl. VI B, Alicja Strzałka kl. VI B, Wiktoria Fit kl. VI C Alicja Wójcik kl. VI C )

VI miejsce –„Dream Team”(Nadia Filipowicz kl. VI C, Hanna Bąk kl. VI D, Lena Pokora kl. VI D, Milena Zielińska kl. V D

Uczennice nagrodzone pucharkami:

Najwszechstronniejsza zawodniczka turnieju: Antonina Zgórska

Najlepiej zagrywająca: Oliwia Baczewska

Najlepiej atakująca: Natalia Wrona

Najlepiej przyjmująca: Lena Golonka

Zawodniczki wyróżniające się: Nadia Filipowicz, Julia Strojna, Aleksandra Świetlik.

Nagrody specjalne – piłki do siatkówki otrzymały: Julia Dziarmakowska, Zuzanna Kijewska, Maja Przytuła

Wszystkie dziewczęta, które ukończyły rywalizację na miejscach 4-6, otrzymały gadżety w postaci długopisów, smyczy oraz słodyczy. Nagrody te, ufundowane zostały przez państwa Monikę i Sebastiana Kijewskich. Medale oraz piłki przekazane zostały przez naszą szkołę, natomiast puchary sfinansował ULKS „Dwójka” Staszów.

Po zakończeniu turnieju dyrektor szkoły pan dr Dariusz Kubalski, wśród gratulacji i miłych słów, wręczył drużynom medale, pucharki, nagrody oraz słodycze. Podziękował za udział w sportowej rywalizacji.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych oraz wytrwałości w podnoszeniu swoich umiejętności siatkarskich. Mamy nadzieję, że zorganizowane zawody pomogą niejednej z uczestniczek uwierzyć we własne możliwości i zmobilizują do większej aktywności fizycznej na co dzień. W turnieju zwyciężczyniami były wszystkie dziewczęta, które świetnie się bawiły. Opiekunami podczas zawodów były: pani Bernadeta Wieczorek i pani Agnieszka Chodyna.