Misja. Opatrunek dla Zambii

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, jakim był październik 2019 r., ogłoszony przez papieża Franciszka i Tydzień Misyjny były sposobnością, aby czynnie włączyć się w dzieło pomocy misjom i kształtować ideę wolontariatu wśród dzieci i młodzieży.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie a więc dyrekcja, nauczyciele, uczniowie w tym Koło Misyjne, Koło Caritas i Samorząd Uczniowski oraz rodzice, uczestniczyła w akcji charytatywnej pt. „Misja. Opatrunek dla Zambii”, zorganizowanej przez Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej ks. Daniela Korycińskiego.

Młodzi wolontariusze zbierali materiały opatrunkowe takie jak: bandaże zwykłe i elastyczne, plastry, kompresy, gazy opatrunkowe, rękawiczki jednorazowe oraz nici chirurgiczne.

Zebrane materiały zostały przekazane do Muzeum kard. Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej, a stamtąd przesłane jako pomoc dla szpitali w Lusace i Katondwe w Zambii.

Warto zaznaczyć, że wolontariat misyjny szczególnie wpisany jest w działania wychowawcze naszej szkoły, między innymi dlatego, że w gronie absolwentów mamy „swojego” misjonarza ks. Piotra Kalicińskiego, który aktywnie współpracuje z naszą szkołą i Kołem Misyjnym.

Organizatorami akcji na terenie szkoły byli: ks. Piotr Kara, Joanna Wójcik, Elżbieta Pizur, Renata Janeczko oraz niżej podpisana.

Autor: mgr Agata Bazak

24-11-2019, Marek Poniewierka